18:06

1403/05/02

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

زرندی در جمع تولید کنندگان لوازم خانگی: تغییررویکرد تولید به استفاده از ابزارهای جدید مالی یک ضرورت است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت:تقریبا هیچ کشورتوسعه یافته و یا در حال توسعه ای در دنیا نیست که اتکا بخش تولید آن فقط به نظام بانکی باشد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،   سعید زرندی در جمع تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: تامین مالی از طریق ابزارهای نوین مالی یک الزام برای بخش تولید کشور است.

وی گفت: باید این واقعیت را بپذیریم که واحدهای تولیدی که خودشان را با این واقعیت منطبق نکنند به مشکل بر خواهند خورد.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: نیازمند تغییر نگاه تولیدکنندگان به راههای تامین مالی هستیم و فعالان این عرصه فقط به دنبال دریافت تسهیلات از بانک ها نباشند چرا که منابع نظام بانکی هم محدود است.

وی گفت: البته استفاده از ابزارهای جدید مالی ، نیازمند شفافیت است و باید در این خصوص با سرعت بیشتری حرکت کنیم.

زرندی تصریح کرد: وزارت صنعت،معدن و تجارت، تلاش دارد درجلسات متعدد با انجمن ها ،تشکل ها و واحدهای تولیدی، این مسیر را تسهیل و آنان را با این شیوه ها آشنا کنند.

معاون طرح و برنامه افزود: جلسات متعددی با سازمان بورس، بورس کالا،شرکتهای تامین سرمایه و لیزینگ برگزار کردیم تا زمینه استفاده از تولید از این بازار را فراهم کنیم و موانع موجود را شناسایی و برطرف نماییم.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های تولید کنندگان برای حضور و پذیرش در بورس رجوع با مالیات سالهای گذشته است و این موضوع باید حل و فصل شود.

زرندی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: داخلی سازی و نهضت ساخت داخل یکی از اصلی ترین محورهای کاری وزارت صنعت ،معدن وتجارت است و این راهبرد باید در همه بخش های تولیدی اتفاق بیفتد.

وی گفت: لوازم خانگی قابلیت فرا.انی برای داخلی سازی و ایجاد برندهای بزرگ و قدرتمند را دارد که قابلیت حضور در بازرهای صادراتی را هم داشته باشد.

معاون طرح و برنامه به افت سرمایه گذاری های بزرگ در کشور اشاره کرد و افزود: معتقدیم خود تولیدکنندگان یک صنعت ، توانایی سرمایه گذاری های در تراز بزرگ و صادراتی را دارند.

زرندی توضیح داد: در سال جاری ایجاد هلدینگ های استانی و هلدینگ های رشته ای را دنبال می کنیم که در این زمینه انجمن ها و تشکل ها می توانند بیشتر نقش آفرینی کنند.

منبع: وزارت صنعت ، معدن و تجارت