درباره ما

پایگاه خبری نوای صنعت در یک نگاه

پایگاه خبری نوای صنعت، به عنوان پایگاهی خبری-تحلیلی با رویکرد اصلی صنایع، معادن و فولاد کشور، ماموریت خود را در چند سطح تعریف کرده است.

در سطح نخست ارائه اخبار حوزه صنعت، معدن و فولاد به صورت پردازش شده است. به این معنی که اخبار و تحولات اقتصادی در قالب گزارش‌های خبری- تحلیلی به مخاطبان ارائه می شود تا دید آنها از میزان اثرگذاری هر رویداد و اتفاق اقتصادی افزایش یابد.

در سطح دوم، نوای صنعت کلیه اخبار اقتصادی را که به طور پیوسته در حال وقوع هستند تجمیع می کند. به گونه‌ای مخاطبان جدی اخبار اقتصادی از جستجو برای کسب آخرین اخبار اقتصادی هر روز بی نیاز شوند.

ما در پایگاه خبری نوای صنعت چه می‌کنیم

پایگاه خبری نوای صنعت، مباحث و تحولات پیچیده اقتصادی در حوزه صنعت، معدن و وفولاد کشور را با ادبیاتی مناسب به عموم مخاطبان خود عرضه می‌کند. هدف ما ارائه مفیدترین بسته‌های خبری-تحلیلی برای رویدادهای ایران و جهان به محض اطلاع از آنها است. تمرکز تحلیل‌ها روی مباحث صنعتی است؛ اما در عین حال اخبار مهم حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و فناوری نیز منعکس می شود و از نگاه اقتصادی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

مسیر حرفه‌ای

نوای صنعت خود را متعهد می‌داند که روندهای اقتصادی را به شکلی کاربردی ارائه کند تا این امکان برای مخاطبان فراهم شود که علاوه بر درک بهتر آنچه در حال وقوع است، در مورد چشم‌انداز بازارها دید وسیع‌تری یافته و قدرت پیش‌بینی‌شان افزایش یابد. اصول بنیادین ما در انجام ماموریت خود عبارتند از:

الف) صحت و درستی:

ما صحت و درستی را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده‌ایم و تلاش می‌کنیم تا همه واقعیت را به مخاطبان خود ارائه کنیم. به این منظور اصول زیر را رعایت می‌کنیم: 1- دقت در ارائه مطالب و انعکاس بهنگام اطلاعات مهم 2- بررسی و کنترل دوباره داده‌ها 3- اجتناب از دستکاری‌های محتوایی از جمله تغییر در متن، صدا و تصویر (به جز ارتقای کیفیت عکس‌ها و فیلم‌ها) 4- اصلاح اشتباهات به محض کشف 5- حصول اطمینان از معتبر بودن منابع و در صورت لزوم مستند بودن شواهد.

ب) استقلال حرفه‌ای: 

استقلال حرفه‌ای مبنای فعالیت‌های نوای صنعت است. علایق تجاری، سیاسی و مالی بر جهت‌گیری تحلیلگران و نویسندگان نوای صنعت حاکم نیست. در تحلیل‌های منتشرشده از جانبداری نسبت به تامین‌کنندگان آگهی یا سایر گروه‌های ذی‌نفع پرهیز می‌شود. همچنین مدیریت و تحریریه «نوای صنعت» در فعالیت‌های اقتصادی به ویژه در بازار سرمایه و سایر فعالیت‌های سوداگرانه که مغایر با استقلال حرفه‌ای باشد، مشارکت نخواهند کرد.

ج) بی‌طرفی نسبت به منافع خاص:

بی‌طرفی نسبت به منافع خاص و پرهیز از تحریف حقایق جزو اصول بنیادین «نوای صنعت» است. نقد و بررسی جریان‌ها و تشکل‌های اقتصادی و سیاسی صرفا براساس فلسفه بنیادین «نوای صنعت» و پایبندی به اصول «اقتصاد رقابتی» خواهد بود. ما به هیچ حزب یا گروه سیاسی وابسته نبوده و تریبون هیچ جریانی نیستیم.