16:28

1403/04/30

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

بازدید اصحاب رسانه از خطوط لوله بهره برداری شده جدید

صبح امروز (یکشنبه، 10 شهریور) جمعی از اصحاب رسانه با حضور در شرکت خطوط لوله و  مخابرات نفت منطقه تهران از محل تلاقی سه خط لوله تازه تاسیس “اهواز-آبادان”، “اراک-ری” و “نایین- کاشان- ری” بازدید و با مدیران این پروژه ها گفت و گو کردند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، بهره برداری از خط لوله 20 اينچ نايين / كاشان/ ري بیش از 400 كيلومتر به خطوط لوله انتقال فرآورده هاي نفتي کشور اضافه کرده است.

این طرح افزايش ظرفيت انتقال فرآورده هاي نفتي به ميزان 150 هزار بشكه در روز و انتقال فرآورده هاي توليدي پالايشگاه های بندرعباس و ستاره خليج فارس به ميزان 200 هزار بشكه در روز را در پی دارد.

همچنین خط لوله آبادان/اهواز و اراک/ری نیز دو خط لوله دیگری است که با هدف توسعه 425 کیلومتری خطوط لوله انتقال فرآورده، انتقال روزانه حدود 240 هزار بشکه از محصولات تولیدی پالایشگاه های آبادان و امام خمینی را فراهم آورده است.

این پروژه در قالب دو بخش شامل احداث خط لوله جدید آبادان به اهواز به قطر 26 اینچ و به طول تقریبی 135 کیلومتر و همچنین خط لوله جدید اراک/ری به قطر 26 اینچ و به طول تقریبی 290 کیلومتر اجرا شده است.

گفتنی است مجری این پروژه ها شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت و بهره بردار نیز شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران است.

مهدی میرسلطانی مجری طرح خط لوله فرآورده نایین/کاشان/ری درباره این خط لوله گفت: این پروژه یک طرح استراتژیک است که از حدود 4 ماه پیش در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه خط لوله 420 کیلومتری نایین-کاشان-ری دو تلمبه‌خانه در نائین و کاشان و یک ترمینال در ری دارد ادامه داد: این خط لوله جزو نخستین پروژه‌های شرکت است که با پوشش سبز قابلیت هماهنگی با محیط زیست هماهنگی را داراست و عمر مفید بهره‌برداری را افزایش می‌دهد.