17:48

1403/05/01

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

کالسکه برقی هم ساخته شد

شرکت بوش یک کالسکه برقی ساخته است که به والدین در حمل کودک در مسیرهای شیب‌دار کمک می‌کند و با یک اپلیکیشن اختصاصی قابلیت اتصال به گوشی همراه والدین را دارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  به نقل از انگجت، حالا دیگر فقط بزرگسالان نیستند که از حمل و نقل الکتریکی بهره می‌برند، زیرا شرکت “بوش”(Bosch) به تازگی از یک کالسکه برقی موسوم به “eStroller” رونمایی کرده است که از دو موتور الکتریکی و چند حسگر استفاده می‌کند تا نه تنها حمل و هل دادن کالسکه را تسهیل و به والدین کمک کند، بلکه مانع از تغییر مسیر ناگهانی و غیرمنتظره کالسکه نیز می‌شود.

حسگرهای این کالسکه برقی به طور خودکار سطح جاده را بررسی و ارزیابی می‌کنند تا به کاربر در سربالایی‌ها، ترمز در سراشیبی و ثابت نگه داشتن کالسکه در مسیرهای شیب‌دار کمک کنند.

این فناوری همچنین در صورت از دست رفتن کنترل کالسکه از دست کاربر یا وزش بادهای شدید، آن را از حرکت بازمی‌دارد.

سیستم باتری این کالسکه برقی نیز امکانات خاص خود را دارد. استفاده شرکت بوش از باتری‌های لیتیوم-یونی قابل تعویض 18 ولتی مانند نمونه‌هایی که در برخی از ابزارهای این شرکت استفاده می‌شود، باعث شده است تا بتوان تا حدود 15 کیلومتر از امکانات این کالسکه استفاده کرد.

یک درگاه یو.اس‌.بی که به راحتی در دسترس است، می‌تواند دستگاه را شارژ کند و با اتصال بلوتوث به تلفن همراه، کاربر می‌تواند شارژ آن را در لحظه بررسی کند.

ضمن اینکه این سیستم در صورت دور شدن کالسکه از کاربر در مواقع دزدی یا امثالهم، کاربر را با پخش یک صدای زنگ خطر آگاه می‌کند.

در صورتی که باتری خالی شود نیز کالسکه از حرکت بازنمی‌ایستد و کابر می‌تواند کالسکه را مثل یک کالسکه معمولی حرکت دهد، فقط در آن صورت به تلاش بیشتری برای حرکت دادن کالسکه نیاز دارد.

سخت افزار این کالسکه برای کالسکه‌های تکی و دوقلو مناسب است. البته شرکت بوش خودش این سیستم را به شکل یک کالسکه برقی تجاری به فروش نمی‌رساند. در عوض با شرکای دیگری کار خواهد کرد که از این بستر برای کالسکه‌های خود استفاده کنند.

در همین راستا یک شرکت سوئدی به نام “امالجونگا”(Emmaljunga) در اوایل سال 2020 برای اولین بار یک کالسکه مجهز به این سیستم را عرضه خواهد کرد، اما می‌توان انتظار داشت که به زودی شرکت‌های بیشتری از این فناوری پیروی کنند.