08:15

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

پیام تبریک مدیرعامل بانک دی به مناسبت روز خبرنگار

محمدرضا قربانی، مدیرعامل بانک دی با صدور پیامی، 17 مرداد ماه روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی تبریک گفت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  متن این پیام بدین شرح است:

عَلَّمَ بِالْقَلَمِ، عَلَّمَ اَلْإِنْسانَ ما لَمْ يَعْلَمْ (سورۀ علق آيۀ 4 و 5 )

« خداوندى كه با قلم آموخت، به انسان تعليم كرد آنچه را كه نمى‌دانست »

هفدهم مرداد ماه در تقویم کشور، فرصتی برای پاسداشت کسانی است که اگرچه خود با مشکلات و چالش های فراوان در عرصه های صنفی و حرفه ای مواجه هستند اما آگاهانه و ایثارگرانه دغدغه های خویش را به کناری نهاده تا راوی دردهای جامعه باشند و با نقد منصفانه، مهم ترین مسئولیت مسئولان یعنی پاسخگویی و شفافیت را در کشور نهادینه سازند.

خبرنگاری ، تنها یک شغل نیست بلکه هنری آمیخته به عشق است و خبرنگار، امانت دار ودیعه ای است که خداوند سبحان در قرآن کریم به آن چنین سوگند یاد کرده است: « ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ » تا نشان آن باشد كه هم قلم و هم آنچه که به واسطه قلم محقق مى‌شود از اعظم نعمت هاى الهي است كه به انسان عطا شده است. سوگند خوردن خداوند به قلم و به آنچه به وسيله قلم خلق می شود جهت تفهیم ارزش و منزلت قلم بوده تا انسان ها به ارزش و قدرت نفوذ آن پی برده و قلم خود را به بهایی اندک نفروشند و در برابر نعمت های فراوانی که خداوند بر ایشان ارزانی داشته جهت رسیدن به قرب الهی تلاش کنند و به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآیند.

اکنون قلم بهانه ای است برای یادداشت و پاسداشت مقام قلم به دستانی که در برابر هم وطنان خود متعهد و در مسیر ترسیم حقیقت و آگاهی ثابت قدم هستند. هفدهم مرداد ماه، سالروز شهادت شهید محمود صارمی به پاس زحمات و خدمات ارزنده تلاشگران عرصه قلم و خبر، « روز خبرنگار » نامگذاری شده است تا این روز فرصتی باشد که از زحمات بی دریغ اصحاب قلم و رسانه قدردانی شود.

بی شک، دستیابی به قله‌های پیشرفت، سربلندی و سعادت کشور، مراقبت از منافع ملی و مصالح مردم و آرمان‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران جز با حق‌جویی، صدق و مجاهدت در عرصه آگاهی رسانی ممکن نمی‌شود و این نقش خطیر بر عهده خبرنگارانی است که با رشد آگاهی مردم، موجب تسریع حرکت قافله انسانی به سوی قله های دانش و علم و در نتیجه پیشرفت و سعادت جامعه می شوند.

به همین بهانه این روز شکوهمند را به همه خبرنگاران، نویسندگان، روزنامه نگاران و صاحبان اندیشه و قلم در عرصه اطلاع رسانی کشور به ویژه خبرنگاران حوزه اقتصادی که با قدرت قلم خود به ایجاد ثبات و آرامش در جامعه و تحقق رونق تولید و اقتصاد مقاومتی کمک شایانی می کنند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

از ایزد منان تداوم عزت و اهتمام مسئولانه شما را در روایت صادقانه و درست حقایق و وقایع آرزومندم.امید است با استعانت و توکل به خداوند متعال در انجام رسالت آگاهی بخشی و شفاف سازی موفق و موید باشید.

منبع:بانک دی