22:55

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

نسبت به سال گذشته ثبت شد؛رشد 6.2 درصدي مصرف برق در استان البرز

مدير امور انتقال نيروي البرز با اشاره به كاهش حوادث و به تبع آن كاهش خاموشي‌ها با وجود افزايش تعداد مشتركان و توسعه شبکه گفت: مصرف برق امسال استان البرز با 6.2 رشد نسبت به سال 1397به ثبت رسید.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  “محراب رضازاده” افزود: بهره‌برداري از 11 پست انتقال و 42 پست فوق‌توزيع با ظرفيت منصوبه 5685 مگاولت آمپر در تمامی سطوح ولتاژي، كاهش حوادث و به تبع آن كاهش ميزان خاموشي‌ها را به‌رغم افزايش تعداد مشتركان و توسعه شبکه استان طي سال‌هاي اخير به‌همراه داشته است.

وی اضافه کرد: به منظور تامین برق پایدار و عبور مطمئن از پيك بار امسال، اقدامات بسياري از جمله سرويس اساسي تعداد زيادي از ترانسفورماتورها و بريكرها، ترموگرافي تجهيزات پست‌ها و خطوط، شاخه زني گسترده درختان واقع در حريم خطوط، به‌روز رساني و اصلاح تنظيم رله‌هاي حذف بار، تعويض بيش از 5000 عدد مقره معيوب در خطوط انتقال و فوق توزيع، انجام بيش از 1500 برنامه تعمير و سرويس پيشگيرانه در سطح شبكه توسط امور انتقال نيروي البرز انجام شده است.

وي در ادامه، تعويض تعداد زيادي از تجهیزات در پست‌هاي انتقال شهيد رجايي و منتظرقائم و همچنين تعويض كامل برق‌گيرهاي سيليكونی با نوع اكسید روي در سطح شبكه امور انتقال نيروي البرز را در نوع خود بي‌نظير عنوان کرد.

گفتني است، امور انتقال نيروي البرز با دارا بودن دو اداره انتقال نيروي شمال و جنوب البرز و بيشترين خطوط تبادلي در سطح امور انتقال، نسبت به كل خطوط هوايي استان تهران از بيشترين طول خطوط هوايي در بخش 63 كيلوولت برخوردار است. 

منبع:وزارت نیرو