10:16

1402/12/11

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

معدن رزمجاه طزره فرو ریخت/کارگران محبوس درگذشتند

به گزارش”نوای صنعت“، ۶ کارگر معدن طرزه دامغان بر اثر انفجار و ریزش معدن ذغالسنگ البرز شرقی شده محبوس و از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست.

گروه‌های امدادی هلال احمر و اورژانس برای بررسی و امدادرسانی به محل حادثه اعزام شدند، اما هنوز موفق به بازگشایی معدن نشدند و هنوز از وضعیت این کارگران خبری نیست.

برخی منابع از احتمال فوت این شش کارگر که هنوز هویت آنان اعلام نشده سخن گفتند.

هنوز علت حادثه اعلام نشده است. پنج نفر از این معدنچیان مجموعه معدن رزمجاه دامغان، کارگران شاهرودی و یک نفر اهل دامغان است.

۶ کارگر محبوس شده در معدن زغالسنگ طزره دامغان درگذشتند

اسامی کارگران درگذشته در حادثه معدن طزره عبارتنداز: بهروز افروز، قربانعلی کمال، حسین غزائیان، حمید ایزدی، ابوالفضل غنایی و محمد نعیمی صفت.

حادثه انفجار در تونل رزمجای غربی معدن زغالسنگ طزره در شمال شرقی شهرستان دامغان، شب گذشته ۱۲ شهریور ماه اتفاق افتاد که در نتیجه آن ۶ کارگر جان خود را از دست دادند.

گفته می‌شود عمق تونلی که انفجار در آن رخ داده ۷۰۰ متر است و حادثه در عمق ۴۰۰ متری آن رخ داده است.

انفجار در معدن ذغالسنگ البرز شرقی طزره دامغان براثر تجمع گاز رخ داده است. در همین رابطه ستاد مدیریت بحران استان به ایلنا اعلام کرد: هنوز علت دقیق ریزش معدن طرزه که منجر به فوت کارگران گشته، مشخص نشده است.

روابط عمومی پزشکی قانونی این استان نیز اظهار کرد: هنوز کالبد کارگران متوفی برای تعیین دقیق علت مرگ و گزارش آن بررسی نشده است.

به نقل از یک منبع کارگری گفته می‌شود که این واحد معدنی تحت نظارت معادن زغالسنگ شرکت البرز شرقی فعالیت بهره‌برداری دارد.

این منبع کارگری گفت: در چند سالی که از فعالیت این واحد معدنی می‌گذرد، نظارت بر فعالیت معدن بسیار کم بوده و پیش از این حوادث مشابهی در این معدن رخ داده است.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *