19:22

1403/05/02

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

معاون حقوقی وزارت نیرو درمشهد: جرم‌زدایی و پیشگیری از وقوع جرم مهم‌ترین استراتژی وزارت نیروست

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو با بیان اینکه جرم‌زدایی و پیشگیری از وقوع جرم، مهم‌ترین استراتژی‌های وزارت نیروست، گفت: هماهنگی میان شرکت‌های تابعه وزارت نیرو با دادگستری استان‌ها و حضور در جلسات شورای قضایی حداقل هر فصل یک مرتبه ضروری است تا به طرح مسائل آب و برق پرداخته شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، “رضا انجم شعاع” در سی و یکمین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی وزارت نیرو در مشهد با اشاره به اینکه شورای حقوقی وزارتخانه بالاترین مرجع در وزارت نیروست، اظهار کرد: در صدد هستیم جلسات مشترک شورای حقوقی و مدیران مربوطه به صورت مشترک برگزار و مسائل چهره به چهره انتقال شود، چرا که جرم‌زدایی و پیشگیری از وقوع جرم یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های وزارت نیروست.

وی با بیان اینکه چند هدف برای ادغام این جلسات در دستور کار قرار دارد، افزود: تقویت هماهنگی و انتقال تجارب و ایده‌ها از اهداف برگزاری این جلسات مشترک است، زیرا تقویت عنصر هماهنگی بسیار کارگشا و ارزشمند و در کاهش هزینه‌ها موثر است.

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزارت نیرو ادامه داد: بیش از ۱۴۰ هزار کیلومتر طول رودخانه‌های کشور باید صیانت و حفاظت شود تا شریان‌های حیاتی دچار مشکل نشوند، که تقویت عنصر هماهنگی اولین گام برای پیشگیری از تصرف بستر رودخانه یا اراضی ملی است.

وی با اشاره به انتقال تجارب و ایده‌ها گفت: با توجه به اینکه حجم پرونده‌های حقوقی در کشور زیاد است و حدود ۲۰۰۰ نفر همکار حقوقی در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند، انتقال تجارب به یکدیگر در این زمینه، یکی از روش‌های ارزان و موثر به‌شمار می‌آید.

انجم‌شعاع با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه جامع حقوقی سبب تقویت تبادل اطلاعات میان مجموعه‌های حقوقی وزارت نیرو می‌شود، خاطرنشان کرد: برگزاری منظم جلسات هم اندیشی برای بهبود ارتباط بین بخش‌های حقوقی صنعت آب و برق الزامی است.

منبع:وزارت نیرو