04:19

1403/02/03

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

معاون تدوین، تنقیح و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری:سازمان امور مالیاتی، پیشتاز تنقیح قوانین و مقررات در كشور

معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: سازمان امور مالیاتی کشور در زمینه تنقیح قوانین و مقررات اقدامات مثبت و ارزنده‌ای داشته و در این عرصه پیشتاز است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  به نقل از رسانه مالیاتی، مهدی مهدی زاده در نشست مشترک با مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور بر اهمیت تنقیح قوانین و مقررات کشور تاکید و خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی کشور در این زمینه پیشگام و پیشتاز است.

معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری افزود: تنقیح قوانین و مقررات یکی از مسائل بسیار مهم و ملی است که باعث شفافیت موضوع، کارآمدی نظام اداری و تحقق اصل حاکمیت قوانین می‌شود.

مهدی زاده افزود: تنقیح قوانین و مقررات مالیاتی برای فعالان اقتصادی و عموم مردم بسیار مهم و کلیدی است که سبب می‌شود دو طرف ضمن آگاهی یافتن از تکالیف و وظایف خویش، در چارچوب قوانین و مقررات حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه سازمان امور مالیاتی کشور، اولین دستگاهی است که به تنقیح قوانین و مقررات پرداخته و این نشان از آگاهی مسئولان این سازمان نسبت به اهمیت موضوع تنقیح است که جای تقدیر دارد.

امیدعلی پارسا، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور نیز در این نشست، با اشاره به اینکه یکی از زمینه های مهم تحول نظام مالیاتی، اصلاح قوانین و مقررات است، گفت: این سازمان از هیچ کوششی برای اصلاح و تنقیح قوانین و مقررات دریغ نمی‎کند.

احمد زمانی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی کشور هم در این نشست ضمن اشاره بر روند اجرای تنقیح قوانین و مقررات در سازمان، گفت: این معاونت جهت هرگونه همکاری در این زمینه با معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری آمادگی کامل دارد.

حسین تاجمیر ریاحی، مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور نیز گفت: سازمان امور مالیاتی، قانون مالیات‌ها را تنقیح نموده و هم‌اینک در حال تنقیح مقررات مالیاتی است که امیدواریم تا پایان سال جاری مقررات مذکور را که بالغ‌بر 4500 فقره و شامل بیش از 12000 حکم مالیاتی است، تنقیح نماید تا احکام معتبر از طریق درج در پایگاه قوانین سازمان امور مالیاتی کشور و همچنین پایگاه ملی قوانین در دسترس شهروندان محترم قرار گیرد.

در ادامه این نشست طرفین ضمن بررسی وضعیت موجود، در خصوص نحوه تداوم همکاری‌های فی‌مابین در زمینه تدوین و تنقیح قوانین و مقررات مالیاتی و استقرار آن در «سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران» بحث و تبادل‌نظر کردند.

منبع:شادا