17:31

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

مدیر بنیاد مسکن شهرستان ری:۲۰۰ واحد مسکونی روستایی در شهرستان ری مقاوم‌سازی می‌شود

۵۰۰ واحد مسکونی روستایی فرسوده در شهرستان ری شناسایی شده که از این تعداد ۲۰۰ واحد برای دریافت تسهیلات نوسازی به بانک‌های عامل معرفی شده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  بهروز مرادی‌راد اظهار کرد: مالکان واحدهای فرسوده روستایی با مراجعه به اداره بنیاد مسکن شهرستان ری از تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی مقاوم سازی با کارمزد چهار درصد بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه اکثر ساکنان بافت فرسوده روستایی توان مالی نوسازی و احداث مسکن را ندارند، افزود: ارایه تسهیلات نوسازی به مالکان این واحدهای فرسوده می تواند تا حد بسیار زیادی در زمان بروز حوادث غیر مترقبه مانند زلزله و سیل جلوی خسارت های مادی و معنوی را بگیرد.

مرادی راد تجمیع واحدهای مسکونی روستایی فرسوده را یکی از بهترین روش های نوسازی عنوان کرد و یادآور شد: متاسفانه بسیاری از مالکان این واحدها مخالف تجمیع هستند و همین امر کار بازسازی و نوسازی بافت فرسوده را سخت کرده است.

وی ادامه داد: ارایه تسهیلات نوسازی از آنجایی که مورد استقبال ساکنان روستاهای شهرستان قرار گرفته است، راهکاری مناسب برای بهسازی بافت فرسوده روستایی محسوب می شود که هم اکنون در حال اجرا است.

مرادی در ادامه به ساخت یک هزار واحد مسکونی شهری در قالب «طرح اقدام ملی» در شهرستان ری اشاره کرد و افزود: این طرح که برای ساکنان بخش های زیر پنج هزار نفر برنامه ریزی شده است، هم اکنون در بخش های کهریزک، باقرشهر و حسن آباد فشافویه در حال اجرا است.

وی ابراز کرد: تسهیلات خرید مسکن ۷۵۰ میلیون تا یک میلیارد ریالی در «طرح اقدام ملی» برای متقاضیان تدارک دیده شده است تا اقشار کمتر برخوردار به راحتی صاحب مسکن شوند.

به گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رییس بنیاد مسکن ری افزود: واحدهای مسکونی این طرح تا ۲ سال آینده به متقاضیان تحویل داده خواهد شد، با واگذاری این واحدها امیدواریم عرضه و تقاضای مسکن در جنوب تهران به حالت نرمال برسد و جلوی گرانی بیش از حد مسکن نیز گرفته شود.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

منبع:بانک مسکن