17:25

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران:متوسط سرانه مصرف آب در شهرستان پیشوا 63 درصد بیشتر از سرانه مصوب است

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با اشاره به اینکه متوسط سرانه مصرف در شهرستان پیشوا 63 درصد بیشتر از سرانه مصوب است، گفت: اکنون جمعیت شهر پیشوا 80 هزار نفر است درحالی‌که بر اساس سرشماری سال 1395 جمعیت این شهر 58 هزار نفر بوده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  “علیرضا کارگری” ادامه داد: تولید آب شرب در ایام گرم سال در شهر پیشوا با حداکثر ظرفیت تولید به 295 لیتر در ثانیه رسیده و این در حالی است که متوسط سرانه مصرف شهری با 320 لیتر افزایش به 63 درصد بیشتر از سرانه مصوب رسیده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از شهروندان پیشوا در منازل ویلایی ساکن هستند و عمده مصارف غیرخانگی خارج از الگوی مصرف است، افزود: در روزهایی که افزایش دما در منطقه به بالاتر از ۴۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسید موجب افت ولتاژ، بروز حوادث مکرر برق، خارج از مدار شدن پست‌های برق اختصاصی ایستگاه پمپاژ، خارج از مدار شدن چاه‌های تولید آب و کاهش حجم ذخیره آبی مخازن در ساعات اوج مصرف می‌شد.

مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران با بیان اینکه با تلاش شبانه‌روزی همکاران مشکل کم‌آبی و افت فشار در مناطق مرتفع و آپارتمانی پیشوا نسبت به‌روزهای گذشته کمتر شده است، خاطرنشان کرد: با هدف تأمین پایدار آب شرب شهروندان پیشوا و پاسخگویی به نیازهای روزافزون مشترکان به‌ویژه در ایام و ساعات اوج مصرف یک حلقه چاه جدید حفر، تجهیز و با دبی 30 لیتر در ثانیه وارد مدار بهره‌برداری شد.

کارگری اظهار کرد: بهسازی یک حلقه چاه دیگر با دبی 20 لیتر در ثانیه نیز انجام شده و علاوه بر این عملیات بازسازی دو حلقه چاه و نصب و راه‌اندازی الکتروموتورهای سانتریفیوژ جدید با افزایش دبی 12 لیتری در سه‌ماهه نخست سال 98 اجرایی شده است.

منبع:وزارت نیرو