18:02

1403/05/02

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

روحانی: امروز نیازمند نقش آفرینی استثنایی همه ارکان نظام هستیم

رئیس جمهوری گفت: شرایط امروز کشور شرایط سخت و پیچیده ای است که نیاز به نقش آفرینی استثنایی از سوی مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه و سایر ارکان کشور دارد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه رای اعتماد وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: در خدمت نمایندگان مجلس، هیات رئیسه و ریاست مجلس شورای اسلامی هستیم برای معرفی دو وزیر از کابینه، اما در آغاز لازم می دانم ایام سوگواری و ایام شهادت مولایمان حضرت امام حسین (ع) و به ملت ایران تسلیت عرض کنم و امیدوارم همه ما بتوانیم پیرو راه آن عزیزی باشیم که گفت قیام من برای سامان دادن امور جامعه و نجات امت از انحراف و نفاق است که اراده من و تصمیم من امر و فرمان به خوبی ها و نهی و بازداشتن از پلشتی ها و زشتی ها است. راه من راه جدم و پدرم و راه برادرم خواهد بود.

وی ادامه داد: همه امید ما این است که بتوانیم پیرو راه آن بزرگوار برای اصلاح جامعه و در مسیر استقرار خوبی ها و پاک کردن جامعه از بدی ها از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

روحانی با بیان این که شرایط امروز کشور شرایط سخت و پیچیده ای است که نیاز به نقش آفرینی استثنایی از سوی مجلس شورای اسلامی، دولت، قوه قضاییه و سایر ارکان کشور دارد گفت: به یاد ندارم که هیچ کشوری در تاریخ دهه های گذشته همانند ایران امروز در فشار اقتصادی بی حد و حصر، حداکثری استکبار جهانی و دشمنان مرز و بوم قرار گرفته باشد.

رییس جمهوری گفت: طرحی بر این بود که در ۱۶ ماه پیش با تحریم شدیدی که علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام و اجرا می شود، حداکثر کشور ۶ ماه بیشتر نتواند تاب آوری داشته باشد و اگر به تاریخ کشورهای دیگر مراجعه کنیم با چنین تحریمی که از تحریم صادرات نفت و سایر موارد گرفته تا تحریم شدید بانکی و تا تحریم کشتی رانی و بیمه و سایر تحریم هایی که امروز با آن مواجه ایم، هیچ کشور معمولی نمی توانست ۶ ماه تحمل کند.

وی افزود: این که در طراحی آنها چنین بود که بعد از ۶ ماه یعنی در پایان سال میلادی گذشته از نظام و انقلاب و دولت و مجلس چیزی باقی نمانده باشد، با محاسبات عادی، یک محاسبه خیلی غلطی نبود. اما وقتی این محاسبه برابر یک ملت آبدیده که فراز و نشیب فراوان در تاریخ دیده و ایمان قوی و اعتقاد قوی به خاندان رسالت و همواره پشت سر پرچم سالار شهیدان و آمادگی ایثار برای در طول تاریخ بوده، برابر چنین ملتی این گونه محاسبات،  نادرست و غلط بود و آنها هم امروز به این واقعیت رسیده اند.

روحانی ادامه داد: امروز نگاه دنیا نسبت به ایران بعد از ۱۶ ماه مقاومت حتی نگاه آمریکا نسبت به ملت ایران عوض شده است. آنها هم به این نتیجه رسیده اند که با فشار حداکثری نمی توانند ملت ایران را به زانو درآورند. این که آن همه پیغام و پسغام با واسطه با سراسر جهان امروز مشاهده می می کنیم به خاطر همین یاسی است که بر نقشه دشمن و افکار دشمن مستولی شده است.