18:46

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

رشد فروش 60 درصدی هلدینگ دارویی شستا

  پویا فرهت گفت: به دلیل پیش‌بینی از شرایط تحریم‌ها، برنامه و اولویت شستا در سه ماه پایانی سال 1397 اختصاص تمام منابع برای خرید مواد اولیه بود و امروز در شرایطی قرار گرفتیم که هیچ مشکلی در تامین اقلام حیاتی نداریم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،    مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین از رشد 60 درصدی فروش سه ماهه امسال نسبت به زمان مشابه در سال 1397 خبر داد.

  پویا فرهت مدیرعامل تیپیکو از هلدینگ‌های وابسته به شستا، گفت: به دلیل پیش‌بینی از شرایط تحریم‌ها، برنامه و اولویت شستا در سه ماه پایانی سال 1397 اختصاص تمام منابع برای خرید مواد اولیه بود و امروز در شرایطی قرار گرفتیم که هیچ مشکلی در تامین اقلام حیاتی نداریم.

وی با اشاره به اینکه در سال 1398 مسوولیت اجتماعی خود را تامین نیاز دارویی بیمارستان‌ها در نظر گرفتیم، گفت: با توجه به شرایط کشور شستا تصمیم گرفته است در تامین نیاز دارویی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی هیچ خللی وارد نشود لذا با اینکه در پرداختی‌های مالی از سوی این مراکز مشکلاتی وجود دارد ما بدون محدودیت همه نیازهای دارویی مراکز فوق‌الذکر را تامین می‌کنیم.

 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین با اشاره به نامه اخیر بانک مرکزی که 12 خردادماه 1398 منتشر شده و اسامی ده شرکتی که به تعهدات ارزی خود پایبند نبوده‌اند اعلام شده است، گفت: در آن لیست هیچکدام از شرکت‌های وابسته به شستا و هلدینگ دارویی نیستند به دلیل اینکه همه تعهدات شرکت‌های تابعه ما یا پاس شده و یا در حال پرداخت است و عملا تیپیکو تعهد رفع‌نشده ندارد.

فرهت با بیان اینکه سال 1397 قریب به ده هزار میلیارد تومان فروش داشتیم، گفت: پیش‌بینی ما این است که در سال 1398 به فروش تجمیعی 14هزار میلیارد تومانی دست یابیم.با توجه به فروش بیش از 3 هزار میلیارد تومانی سه ماهه اول سال 1398تحقق این پیشی‌بینی دور از دسترس نیست.

وی تصریح کرد: به زودی اخبار خوبی از محصولات جدید و خطوط آماده بهره‌برداری مجموعه ارائه خواهد شد.