17:52

1402/12/06

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

راه حفظ بازارهای صادراتی فولاد در یک دهه آینده

به گزارش”نوای صنعت“، مدیرعامل شرکت فولاد سرمد ابرکوه در حاشیه سمپوزیوم فولاد 1402  گفت : باید از امروز برنامه ریزی برای تولید فولاد سبز و کاهش کربن و برآورد میزان سرمایه گذاری صورت گیرد.

علیرضا رحیم، مدیرعامل شرکت فولاد سرمد ابرکوه با اشاره به اهمیت توسعه فولاد سبز، گفت: مقوله فولاد سبز نیازمند زیرساخت است که باید حاکمیت از این حوزه حمایت کند. وی در حاشیه برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه سمپوزیوم فولاد کیش ۱۴۰۲، گفت: از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۲، انجمن فولاد سبز فولاد اروپا این برنامه‌ را در دستور کار قرار داده تا ۱۲درصد فولاد سبز را در سبد تولید فولاد سراسر قاره اروپا، گسترش دهد. رحیم ادامه داد: بحث تکنیکال و فنی فولاد سبز با هدف حذف کربن است و همچنین استفاده از انرژی بادی و خورشیدی یکی از عوامل حرکت به سمت فولاد سبز است.

مدیرعامل شرکت فولاد سرمد ابرکوه همچنین با اشاره به گران قیمت بودن تولید فولاد سبز، گفت: از سال ۲۰۳۰ به بعد، اروپا واردات فولاد پرکربن را کاهش خواهد داد؛ بنابراین ما ناگزیر به حرکت به سمت فولاد سبز هستیم تا صادرات خود را حفظ کنیم. باید از امروز برنامه‌ریزی برای تولید فولاد سبز و کاهش کربن و برآورد میزان سرمایه‌گذاری آن از سوی متولیان صورت گیرد.

منبع: فردای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *