18:12

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

راه اندازی مرکز آموزش HSE در منطقه ویژه پارس

موسوی گفت:هدف نهایی راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌یی، استمرار تولید و حفظ سلامت و زندگی کارکنان شاغل در صنایع نفت و گاز منطقه است که این موضوع سبب کاهش هزینه‌های تولید و بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  بزرگ‌ترین مرکز آموزش اچ‌اس‌یی با محوریت زمین آتش ماژول‌های فرایندی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در زمینی به مساحت هشت هکتار در منطقه ویژه پارس راه‌اندازی می‌شود.

 سیدپیروز موسوی، مدیرعامل این سازمان در نشست با کارشناسان و مشاوران پروژه راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌یی، درباره اهمیت ساخت این مرکز در چارچوب استانداردهای بین‌المللی گفت: منطقه ویژه پارس به دلیل وجود صنایع عظیم پالایشگاهی و پتروشیمی موجود در آن به عنوان پایتخت انرژی کشور محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: پارس جنوبی به تنهایی ۷۰ درصد گاز کشور را تامین می‌کند و خوشبختانه هم‌اکنون در تولید گاز و همچنین ارزش افزوده حاصل از صنایع پتروشیمی در نقطه مطلوبی قرار داریم.

موسوی با بیان اینکه رعایت و حفـظ الزام‌های اچ‌اس‌یی  یکی از اصول توسعه پایدار کشورهاست، گفت: هدف نهایی راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌یی، استمرار تولید و حفظ سلامت و زندگی کارکنان شاغل در صنایع نفت و گاز منطقه است که این موضوع سبب کاهش هزینه‌های تولید و بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، رویکرد پیشگیرانه را از دیگر اهداف راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌یی در منطقه عنوان کرد و افزود: راهبرد ما امنیت، استمرار و پایداری در تولید و تامین گاز کشور است و ضرورت دارد پس از راه‌اندازی این مرکز بر اساس یک برنامه منظم سالانه به همه کارکنان شرکت‌ها آموزش‌های لازم در زمینه اچ‌اس‌یی ارائه شود.

وی اظهار کرد: ارتقای دانش و توانمندی کارکنان در نحوه مواجهه با حوادث و استفاده از تجهیزات ایمنی، نقش مهمی در کاهش هزینه‌های تولید خواهد داشت؛ در غیر این صورت خسارت‌ها و صدمه‌های جبران‌ناپذیری بر کشور تحمیل می‌شود.