07:55

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

رئیس‌ فراکسیون دریایی مجلس در مراسم روز جهانی دریانوردی و دریانورد:توسعه حمل نقل دریایی در شرایط موجود کشور اهمیت بسزایی دارد

رئیس‌ فراکسیون دریایی مجلس با مهم خواندن حرفه دریانوردی در اقتصاد کشور، برتوجه بیش از پیش به توسعه دریامحور و تقویت این نگاه در تصمیمات کلان کشوری تاکید کرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، قاسم احمدی لاشکی؛ نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت روزجهانی دریانوردی و دریانورد، تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور، منطقه و جهان و با توجه به اتفاقات اخیر صورت گرفته در حوزه حمل و نقل بین المللی دریایی، باید نگاه کشور را به سمت توسعه این نوع از حمل و نقل تقویت کنیم.

وی  عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در توقیف نفتکش انگلیسی در نقض قوانین بین المللی دریانوردی ، شجاعانه خواند و  گفت: این امر نشانه انسجام در همه ارکان کشور است.

احمدی لاشکی رشد و ارتقای توانمندی کشور در ایجاد امنیت دریایی در منطقه را قابل توجه دانست و آن را لازمه توسعه اقتصاد دریایی برشمرد.

رئیس فراکسیون دریایی مجلس در ادامه با بیان اینکه نباید از مباحث زیست محیطی دریایی غفلت کنیم، تأکید کرد: در توسعه گردشگری هنوز با پیشرفت های جهانی فاصله داریم .

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت آموزش دریانوردی، گفت: بحث آموزش را از دانش آموزان در مدارس شروع کنید؛ چرا که هر دانش آموز در ارتباط با یک خانواده، به عنوان مثال ۴ نفره، می تواند جمع گسترده را در اشاعه فرهنگ دریایی و دریانوردی پوشش دهد.

منبع:سازمان بنادر و دریا نوردی