08:05

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

دستور وزیر تعاون برای استرداد دعاوی علیه خبرنگاران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشنامه‌ای به همه معاونان، روسا و مدیران سازمان‌ها، صندوق‌ها، بانک‌ها، موسسات تابعه و مدیران کل اجرایی دستور داد تا در راستای حمایت از فعالیت‌های خبرنگاران، همه دعاوی قضایی مطروحه را مسترد کنند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  در بخشنامه ابلاغی «محمد شریعتمداری» آمده است: اطلاع رسانی آزاد و انعکاس حقایق و واقعیت های موجود از عوامل تعیین کننده در میزان توسعه یافتگی یک جامعه در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است و خبرنگاران با آگاه سازی و ارتقای سطح دانش آحاد جامعه و تنویر افکار عمومی به ایفای این مهم می‌پردازند.

سازمان ها و ادارات زیرمجموعه برای حمایت از فعالیت‌های این قشر زحمتکش، تمام دعاوی قضایی مطروحه علیه خبرنگاران که ناشی از وظایف حرفه‌ای آنان باشد را مسترد کنند.

براساس این گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این در روز خبرنگار در توئیتی اعلام کرد: «خبرنگاران امروز با پذیرش مخاطرات در خدمت مردم هستند.محیط آزاد و قانونمند شرط لازم برای ایفای نقش سازنده آنهاست.

آنها بزرگترین شرکای اجتماعی ما و رکن مهم ایجاد شفافیتند،کار حرفه‌ای آنان نباید با محدودیت مواجه و هر شکایتی از خبرنگاران توسط مسئولان ما بایدپس گرفته شود.

منبع:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی