08:39

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

ترافیک پرحجم جاده‌های مازندران در بازگشت مسافران

ترافیک جاده‌های مازندران که در روزهای قبل از تعطیلات تاسوعا و عاشورا به سمت ورودی‌های این استان بود اکنون و در زمان بازگشت مسافران تغییر کرده و تردد در محورهای خروجی این استان پرحجم و نیمه سنگین است .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  هراز و کندوان ۲ محور اصلی استان مازندران هم اکنون در اکثر نقاط زیر بار ترافیک نیمه سنگین و پرحجم هستند و ۲ جاده باقیمانده سوادکوه و کیاسر هرچند شرایط ترافیکی عادی و روان دارند اما از نظر شرایط جوی به دلیل بارش های پراکنده ، لغزنده است .

کارشناس مرکز مدیریت راههای استان مازندران روز چهارشنبه گفت : ترافیک در جاده های استان پیش از تعطیلات تاسوعا و عاشورا از ۱۷ شهریور آغاز شد و البته مسیر ترافیکی از سمت تهران به سمت مازندران بود .

مهدی غلامیان افزود : ترافیک پرحجم و سنگین شرایط ویژه چهار محور اصلی مازندران شامل هراز ، کندوان ، سوادکوه و کیاسر بود به طوریکه در اکثر ساعات این روزها این شرایط تداوم داشت .

وی ادامه داد : از عصر روز گذشته سه شنبه و زمان برگشت مسافران ، جاده های مازندران زیر بار ترافیک  خروجی رفت و این وضعیت در حال حاضر و صبح روز کاری همچنان ادامه دارد .

به گفته کارشناس راهداری مازندران ، هم اکنون تردد در محور هراز محدوده پیچ پرند تا سه راهی چلاو و در محدوده مرزن آباد محور کندوان نیمه سنگین است و در برخی مسیر این جاده ها نیز ترافیک پرحجم اما روان است.

وی وضعیت ترافیک در جاده های سوادکوه و کیاسر استان را عادی و روان گزارش کرده است .

غلامیان شرایط جوی جاده های هراز و کندوان را نیمه ابری اعلام کرد و گفت : همچنین محور سوادکوه و کیاسر به دلیل بارش های پراکنده ، لغزنده است و محدوده هزار چم جاده کندوان و گزنک جاده سوادکوه مه آلود است .

مازندران بیش از ۱۰ هزار کیلومتر جاده دارد و هراز ، سوادکوه ، کندوان و کیاسر جاده های اصلی این استان به شمار می رود .