21:57

1402/12/07

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

«تجلی» دو سال پس از پذیره نویسی، اولین طرح توسعه خود را به یک قدمی بهره برداری آزمایشی رساند

مرتضی علی اکبری مدیر عامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گفت و گو با خبرنگار بورس 24 درخصوص پروژه های این شرکت گفت: اولین طرح توسعه شرکت تجلی، شرکت فولاد سرمد ابرکوه با ۳ پروژه مهم است که پروژه اول آن کلاف تا پایان بهمن ماه یا حداکثر اوایل هفته اول اسفند ماه به بهره‌برداری آزمایشی می‌رسد.

به گزارش”نوای صنعت“، مرتضی علی اکبری گفت: اولین طرح توسعه شرکت تجلی ، شرکت فولاد سرمد ابرکوه با ۳ پروژه مهم است که پروژه اول آن کلاف تا پایان بهمن ماه یا حداکثر اوایل هفته اول اسفند ماه به بهره‌برداری آزمایشی می‌رسد.

مدیر عامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات ادامه داد: پروژه‌های دیگر‌ از جمله فولاد سازی هم تا پایان ۱۴۰۳ و آهن اسفنجی‌ حداقل ۳ ماه نخست ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: نکته مهم این است که شرکت تجلی به عنوان اولین شرکت پروژه محور ، توانسته اولین پروژه خود را به بهره‌برداری برساند.

علی اکبری افزود: پروژه کلاف جنبه صادراتی دارد و استراتژی و سیاست شرکت این است که این محصول را بتواند صادراتی حفظ کند و بتواند از ارز حاصل ، حداکثر استفاده را هم برای طرح‌های توسعه آتی و هم نیاز واردات قطعات ماشین‌آلاتی که دارد بتواند استفاده کند.

مدیر عامل شرکت تجلی بیان کرد: با توجه به این طرح شرکت میتواند سود خوبی نسبت به سال‌های گذشته برای سهامداران ایجاد کند ، از حسن اعتمادی که سهامداران فعلی و سهامدارانی که گذشته با ما بودند تشکر می‌کنیم.

وی عنوان کرد: حدود ۳ سال از عمر این شرکت از زمان به بورس می‌گذرد و ما توانستیم ارزش ذاتی این شرکت را افزایش دهیم و ارزش افزوده زیادی را برای سهامدارانی که در تجلی منتظر هستند که پروژه‌های آن به بهره‌برداری برسد، حاصل کنیم.

علی اکبری تاکید کرد: این شرکت ابتدا فعالیت خود را با ۴ پروژه آغاز کرد و در حال حاضر ۱۵-۱۶ شرکت است ، که از ۶ درصد تا ۱۰۰ درصد سهام‌شان را در اختیار داریم و توانستیم تعداد این زنجیره را کامل‌تر کنیم.

منبع: بورس 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *