12:38

1403/03/10

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

بهره برداری از ۱۳ معدن بوکسیت در شرکت آلومینای ایران

معاون توسعه و بهره‌برداری معادن شرکت آلومینای ایران با بیان اینکه این شرکت تاکنون برای  ۱۳ معدن بوکسیت  پروانه بهره‌برداری گرفته است گفت: اینک برای یک معدن دیگر نیز گواهی کشف گرفته ایم.

به گزارش”نوای صنعت“، مهندس کامران هاشمی افزود: بزرگترین تجمع شناسایی شده  بوکسیت در ایران در محدوده جاجرم در نواحی سرخ چشمه، طبر، ناویا  و مجموعه معادن جنوب جاجرم شیرین چشمه و کوه بابا متمرکز است.

وی با بیان اینکه این شرکت در پنج استان کشور معدن کاری فعال دارد افزود: در یزد، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، سمنان ، خراسان شمالی معدن بوکسیت داریم و اکنون نیز یک معدن جدید در آذربایجان غربی شروع به کار شده است که وضعیت ذخایر آن مناسب است.

هاشمی تصریح کرد: روند شناسایی معدن بوکسیت سخت و طولانی است که در مرحله اول پتانسیل‌ها شناسایی خواهند شد و پس از ثبت محدوده پروانه اکتشاف دریافت و در گام بعدی با ارائه گزارش ها گواهی کشف گرفته شده و در آخرین مرحله نیز پروانه بهره برداری اخذ می شود.

معاون معدن شرکت آلومینای ایران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ذخایر کشور در بوکسیت نسبت به ذخایر جهانی پایین است افزود: این موضوع می طلبد که اقدامات اکتشافی بیشتری انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در جهان ۷۰۰ میلیارد تن ذخایر بوکسیت برآورد شده است در حالی که ذخایر بوکسیت شناسایی شده و یا نیمه شناسایی شده کشور ۷۰ میلیون تن است که به نسبت کشور بسیار با کمبود مواجه هستیم.

وی گفت: در این میان ۳۸ میلیون تن از ذخایر بوکسیت در اختیار این شرکت قرار دارد که در جاجرم و دیگر معادن شرکت در استان های یاد شده شناسایی شده است .

منبع: روابط عمومی شرکت آلومینای ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *