03:30

1403/02/03

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد؛انعقاد قرارداد بانک مسکن با ۵۳۰۰۰ واحد احداثی و تعمیری شهری و روستایی سیل‌زده

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گزارشی آمار کشوری مربوط به سیل ۹۸ و همچنین اقدامات انجام گرفته بنیاد را با همراهی بانک‌ها، تشریح کرد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تازه‌ترین آماری که ارایه کرده است، اقدامات انجام شده در آن بنیاد را در خصوص سیل۹۸، تشریح کرد.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از ۷۰ هزار واحد آسیب‌دیده از سیل که ۴۰ هزار واحد ‌آن تعمیری و ۳۰ هزار واحد آن احداثی، شناسایی شده است تاکنون ۳۵ هزار و ۶۶۶ واحد شهری و روستایی به اتمام رسیده ست
و ۴۸ هزار و ۷۷۴ واحد آغاز عملیات اجرایی داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، مبلغ پرداختی بلاعوض مجموع شهری و روستایی بدین شرح اعلام شده است که برای بلاعوض احداثی ۲۷۵ میلیارد و ۱۵۵ میلیون ریال، بلاعوض تعمیری و تجاری ۸۰۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، بلاعوض معیشتی ۵۶۹ میلیارد و ۷۴۷ میلیون ریال و بلاعوض اسکان موقت ۱۳۲ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال بوده و پرداخت شده است.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تاکنون مجموعه واحدهای مسکونی شهری و روستایی معرفی به بانک ۹۷ هزار و ۸۷۵ واحد بوده است که ۲۵هزار و ۹۸۰ واحد آن احداثی، ۴۷ هزار و ۳۹۱ واحد آن تعمیری و ۲۴ هزار و ۵۰۴ واحد معیشتی بوده است.

همچنین بر اساس این گزارش، تاکنون ۶۸ هزار و ۸۸۶ واحد مسکونی شهری و روستایی با بانک قرارداد منعقد کرده اند که ۱۷ هزار و ۹۶۲ واحد آن احداثی، ۳۵ هزار و ۴۶۴ واحد آن تعمیری و ۱۵ هزار و ۴۶۰ واحد آن معیشتی است.

در این گزارش پیشرفت فیزیکی احداثی نیز در واحدهای مسکونی شهری و روستایی اعلام شده است. بر این اساس، تاکنون آواربرداری ۱۴ هزار و ۵۱۱ واحد مسکونی شهری و روستایی، پی‌کنی ۱۶ هزار و ۲۳۵ واحد شهری و روستایی، آرماتوربندی ۸ هزار و ۲۹۰ واحد شهری و روستایی، اتمام فوندانسیون ۷ هزار و ۳۱۴ واحد شهری و روستایی، اجرای سیستم سازه ای ۳ هزار و ۷۲۵ واحد شهری و روستایی، دیوارچینی یکهزار و ۵۹۴ واحد شهری و روستایی و در نهایت اجرای سقف ۸۶۲ واحد مسکونی به اتمام رسیده است.

گفتنی است، بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، واحدهای تعمیری و احداثی سیل‌زده‌ای که نیاز به جابه جایی ندارند تا پایان امسال به پایان می‌رسند و تحویل سیل‌زدگان می‌شوند.

منبع : وزارت راه و شهرسازی