04:39

1403/02/03

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

با حضور رئیس‌جمهوری و با هزینه ای بالغ بر یک هزار و 700 میلیارد ریال:افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 760 پروژه گازرسانی در استان آذربایجان شرقی

همزمان با سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به استان آذربایجان شرقی به منظور افتتاح از طرح‌های عمرانی استان، 760 پروژه گازرسانی نیز افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، حسن منتظر تربتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: این پروژه ها، شامل بهره برداری از 53 روستا، بهره برداری از فاز دوم خط انتقال گاز اهر به ورزقان، گازرسانی به 560 واحد صنعتی و تولیدی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 150 روستای استان است که در مجموع، با هزینه ای بالغ بریک هزار و 700 میلیارد ریال از سوی رئیس‌جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس دستور افتتاح یا عملیات اجرایی آن صادر خواهد شد.

تربتی افزود: با افتتاح گازرسانی به 53 روستای استان آذربایجان شرقی، در مجموع تعداد روستاهای گازدار این استان به بیش از 2 هزار روستا خواهد رسید.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین با اتمام گازرسانی به 150 روستای ذکر شده، حدود ۴ هزار خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

منبع: شرکت ملی گاز