12:27

1402/12/11

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

انجام موفقیت آمیز مطالعات فرآوری نمونه های معدن مهرجرد یزد/ “فرآوری کانی های کم عیار”، محور راهبردی مرکز تحقیقات فرآوری

به گزارش”نوای صنعت“، سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اعلام کرد: مطالعات فرآوری در مقیاس های آزمایشگاهی و پایلوت نمونه پلی متال مس، سرب و روی معدن مهرجرد یزد با موفقیت در این مرکز انجام شد.

مرتضی هاشم‌پور با بیان این مطلب گفت: پس از واگذاری طرح انجام مطالعات و آزمایش های فرآوری مقیاس آزمایشگاهی و نیمه صنعتی (پایلوت) معدن مهرجرد یزد، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، این طرح را طی حدود 6 ماه اجرایی کرد.

وی ادامه داد: در این مطالعات، فرآوری در مقیاس آزمایشگاهی و ارائه فلوشیت نهایی، مطالعات مقیاس نیمه صنعتی بر اساس نتایج آزمایشگاهی به صورت پیوسته بر روی 20 تن نمونه حاوی تر‌کیبات فلزی سرب، روی و مس انجام گرفت که منجر به تولید کنسانتره های ترکیبات فلزی مذکور (سرب، روی و مس) با عیار و بازیابی اقتصادی شد.

فرآوری کانی های کم عیار، محور راهبردی مرکز

سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با اشاره به اینکه فرآوری کانی های کم عیار، به عنوان نخستین محور راهبردی این مرکز در سال‌های اخیر است، تصریح کرد: در این زمینه، مرکز مذکور طرح های متعددی با بخش های دولتی و خصوصی انجام شده یا در دست اقدام دارد.

وی افزود: فرآوری نمونه های هماتیتی فولاد سنگان، نمونه های کم عیار از معادن فولاد مبارکه، فرآوری سنگ آهن پلاسری مروست و فرآوری نمونه های مس جانجا (سیستان و بلوچستان)، از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای راهبرد یاد شده (فرآوری کانی های کم عیار) است.

منبع: ایمیدرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *