04:18

1403/02/03

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

استفاده از تمامی ظرفیت‌ها جهت خروج رکود از بازار مسکن

دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان گفت: امسال تعداد شرکت کنندگان داخلی در مقایسه با سال‌های گذشته در نمایشگاه صنعت ساختمان رشد ۲۰ درصدی داشته است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، علی مطیع جهانی دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال تعداد شرکت کنندگان نمایشگاه صنعت ساختمان رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است گفت: در سال گذشته حدود ۷۶۰ شرکت داخلی حضور داشتند، اما امسال تعداد شرکت کننده داخلی به ۹۶۰ شرکت رسید.

وی از حضور ۹ شرکت خارجی در این نمایشگاه هم خبر داد و گفت: شرکت‌هایی شامل ترکیه، کره جنوبی، انگلیس، اردن، ایتالیا، چین، امارات و آمریکا در این نمایشگاه حضور دارند.

مطیع جهانی با اشاره به اینکه مساحت این نمایشگاه ۸۰۰ هزار متر مربع است گفت: خوشبختانه فضایی که امسال در اختیار غرفه داران قرار داده شده نسبت به سال‌های گذشته بسیار بیشتر بوده است.

دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان به حضور شرکت‌های دانش بنیان دانشگاهیان و شرکت‌های استارت آپی هم در نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری پارک‌های علمی و فناوری حضور دارند و سعی شده نیاز‌های اولیه و تجاری سازی نوآوری‌ها را در صنعت ساختمان برطرف کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه صنعت ساختمان یکی از بزرگترین حوزه‌های اقتصادی کشور به شمار می‌رود بنابراین برگزاری چنین نمایشگاه‌ها می‌تواند در شرایط تحریم برای تولید کنندگان و سازندگان بسیار موثر و مفید باشد.

مطیع جهانی به اختراعات دقیق در عرصه صنعت ساختمان توسط دانشگاهییان و شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: امسال اختراعات بسیار جدیدی در عرصه صنعت ساختمان در بین غرفه دادران نمایشگاه‌ها ارائه شده به طور مثال بتن‌های سبک و همچنین رنگ‌های شیمیایی جدید که به ثبت رسیده در این نمایشگاه‌ها ارائه می‌شود و تولید کنندگان می‌توانند از این فرصت جهت سرمایه گذاری استفاده کنند.

منبع: اتاق تعاون