04:13

1403/02/01

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

احیای ظرفیت های صنعت گوهرسنگ، ثروت بسیاری برای کشور ایجاد می کند

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: احیای ظرفیت های صنعت گوهرسنگ، ارزش افزوده فراوانی برای کشور ایجاد می‌کند.

به گزارش”نوای صنعت“، محمدرضا موثقی نیا در جریان بازدید از نخستین نمایشگاه بین المللی گوهرسنگ ها، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته، ضمن تبریک میلاد حضرت مهدی (ع) اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی گوهرسنگ ها، با توجه به قابلیت ارزش آفرینی بالا و آسان، یکی از بهترین نمایشگاه هایی بود که تاکنون بازدید کرده ام.

وی افزود: این نمایشگاه نشان داد که خطوط قابل اعتنا و ظرفیت های توسعه ای بسیاری در صنعت گوهرسنگ نهفته است و با احیای آنها، ثروت و دارایی زیادی برای کشور ایجاد می شود.

ضرورت ارتقای جایگاه گوهرسنگ ها با کمک جوانان خلاق و افراد باتجربه

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به چالش های مطرح شده از سوی فعالان حاضر در نمایشگاه گوهرسنگ ها، تصریح کرد: گفت و گوهای انجام شده با صاحبان این صنعت، ما را به این نتیجه رساند که من و همکارانم، کارهای بسیاری برای انجام دادن در این حوزه داریم.

وی افزود: موضوعاتی همچون کاهش خام فروشی، افزایش صادرات، آموزش یکپارچه برای کاهش قیمت سنگ تراشی، صدور مجوز صادرات و خروج گوهرسنگ از گروه کالای 4، در بازدید از غرفه ها مطرح شد.

موثقی نیا تاکید کرد: باید با کمک جوانان خلاق، افراد باتجربه، صنایع مرتبط و نهادهای حاکمیتی، برای رفع چالش های موجود، نقش و جایگاه گوهرسنگ ها را در اقتصاد کشور نسبت به وضعیت فعلی ارتقا دهیم.

منبع: ایمیدرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *