18:28

1403/01/26

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

احداث سكوهای بارگيری فرآورده های سبك در شركت پالايش نفت اصفهان

معاون توليد شركت پالايش نفت اصفهان گفت: این شركت به منظور بارگيري فرآورده هاي ويژه خود، اقدام به ساخت 18 سكوي بارگيري کرده كه تاكنون دو سكوي بارگيري فرآورده هاي سبك به بهره برداري رسيده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان، حامد آرمان فر پيشرفت اين پروژه را 95 درصد عنوان كرد و افزود: این سكوها كه با هدف بارگيري محصولاتي همچون لوب كات، آيزوريسايكل، انواع حلال ها،  وكيوم باتوم (ته مانده برخ خلاء) طراحي و ساخته شده، در زميني به مساحت 1.5 هكتار و با هزينه اي بالغ بر 40  ميليارد تومان احداث شده است.

وي با اشاره به اينكه اين سكوها به صورت 2 نازله در 9 رديف در نظر گرفته شده، اظهار داشت: 3 سكوي بارگيري وظيفه ارائه فرآورده هاي سبك (انواع  حلالها) و 6 سكو وظيفه بارگيري فرآورده هاي سنگين (وكيوم باتوم، لوب كات و آيزوريسايكل) را برعهده دارد.

معاون توليد شركت پالايش نفت اصفهان با بیان اینکه این پروژه شهریور ماه تکمیل می شود، گفت: در نظر داريم با تلاش بيشتر و بهره گيري از تيم تخصصي موجود، اين زمان را كاهش داده و زودتر از تاريخ پيش بيني شده كار را به اتمام برسانيم.

آرمان فر با اظهار اين مطلب كه به علت اختلاف ارتفاع محل پمپ و سكوهاي بارگيري، با هدف كاهش مصرف انرژي، بارگيري ها بدون در سرويس قرار گرفتن پمپ انجام مي گيرد، تصريح كرد: در صورت لزوم و نياز به سرعت عمل مي توان با در سرويس قراردادن پمپ، زمان بارگيري را  از 35 دقيقه به 20 دقيقه كاهش داد.

منبع: شرکت ملی پالایش و پخش

وي ادامه داد: ايجاد خطوط انتقال برق، سيستم آتش نشاني، مخابرات، فيبر نوري و سيستم ديتا از سطح پالايشگاه به سمت سكوها شامل زير ساخت حفاري براي عبور كابل تا محل سكوها و … از فعاليت هاي جانبي اين پروژه محسوب مي شود كه اكنون خطوط انتقال  مرتبط با واحدهاي سوخت در حال نصب است. اتاق كنترل، اتاق ديزل، نيروگاه برق اضطراري سيستم آتش نشاني با تعبيه 6 مانيتور در جهت اطفاي حريق احتمالي، دوش هاي آتش نشاني به صورت آب و فوم و …، تجهيزات دوربين مداربسته به منظور كنترل محوطه، بازوي سيستم پيجينگ براي اپراتور و بستن اضطراري واحد نيز طراحي شده است .