17:34

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

۷۰۰ هزار تن به ظرفیت فولاد آلیاژی کشور افزوده می‌شود

با افتتاح پروژه یزد یک فولاد آلیاژی ایران به ظرفیت تولید فولاد آلیاژی ایران در بخش بیلت 700 هزار تن افزوده می‌شود.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، علیرضا چایچی مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران گفت: فولاد آلیاژی ایران چند پروژه اصلی در این حوزه دارد که یکی از این پروژه‌ها یزد یک می‌باشد که این طرح به دلایل مختلف چندین سال به طول انجامیده ولی از سال قبل با سرعت عمل بیشتری آنرا دنبال کردیم.

وی افزود: پروژه یزد یک تا اوایل پارسال تنها 32 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما در سال 97 بالغ بر 10 درصد به پیشرفت فیزیکی آن افزوده شد و مجموع پیشرفت حاصل شده به 42 تا 43 درصد رسید و در امسال تاکنون پیشرفت فیزیکی 50 درصد برای این پروژه حاصل شده است.

چایچی خاطرنشان کرد: ظرفیت این پروژه 700 هزار تن محصولات نیمه نهایی نظیر بیلت فولادی است. یکی از دلایل تاخیر در اجرای این پروژه، مباحث تحریم بود که سبب شد ال سی این طرح تمدید نشود.

مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران ادامه داد: در تلاشیم تا به کمک تامین‌کننده و همچنین با استفاده از توان داخلی و بومی سازی، بخشی از تجهیزات خارجی را داخلی‌سازی نماییم تا شاهد یک سرعت عمل مطلوب در این پروژه باشیم. از متولیان امر نیز انتظار داریم که در مسائل بین‌المللی این موضوع ما را یاری نمایند و راهکارهایی را پیش روی ما قرار دهند.

وی گفت: در زمینه افزایش ظرفیت فولادهای پر آلیاژ ابزاری و زنگ نزن را نیز در قالب پروژه‌های بهبود مستمر دنبال می‌کنیم. از دیگر اقداماتی که از سال قبل در حال انجام آن می‌باشیم، بهبود مصرف الکترود، بهبود مصارف فروآلیاژها و انرژی (به ویژه برق) است که به نحو احسن بر روی بهبود شاخص‌های آنها کار خواهیم کرد. همچنین افزایش راندمان تولید را نیز در راستای ارتقای مستمر کیفیت دنبال می‌کنیم.

منبع: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی