18:48

1403/01/26

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

پیش بینی باران در ۹ استان تا سه شنبه/ هوا ۸ درجه خنک می‌شود

سازمان هواشناسی ازکاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد:‌ دمای هوا در سواحل دریای خزر ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری طی سه روز آینده به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور در جنوب سیستان و بلوچستان،‌ ارتفاعات جنوب کرمان و برخی مناطق هرمزگان رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

از بعدازظهر دوشنبه با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر، ابرناکی و بارش باران ابتدا در غرب سواحل و استان اردبیل آغاز شده و روز سه شنبه ضمن تقویت بارندگی و کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در سواحل دریای خزر، دامنه بارش‌ها همراه با وزش باد شدید استان‌های خراسان شمالی و مناطق شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی را در بر می‌گیرد. طی این مدت بارش در گیلان و مازندران مقدار بیشتری خواهد داشت.

در روهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه نیز بارش‌ها در سواحل دریای خزر و استان خراسان شمالی ادامه خواهد داشت که در روزهای ۵ شنبه و جمعه علاوه بر این مناطق در شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی نیز بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

در نج روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد گاهی با گرد و خاک است که این وضعیت در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدیدتر بوده و در زابل به صورت طوفان گرد و خاک کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا روی خواهد داد. طی این مدت در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، یزد و جنوب خراسان رضوی نیز باد و گرد و خاک دور انتظار نیست. مرکز و شرق خلیج‌فارس و شرق دریای عمان تا روز سه شنبه و دریای خزر در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود.