08:16

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

پرداخت ۵ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به تعاونی‌های زنان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۵۰۰ فقره تسهیلات ۱۰‌میلیون تومانی با اعتبار پنج میلیارد تومان و نرخ سود چهار درصد برای تعاونی‌های زنان خبر داد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  «حجت الله مهدیان» روز سه شنبه در همایش بررسی نقش و جایگاه تعاونی‌های زنان در توسعه اقتصادی و اجتماعی در محل تالار «تلاش»‌افزود:‌ ۴۰۰ فقره تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی در قالب عقد مرابحه در مجموع به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان با نرخ سود تصویبی ۱۵ درصد به تعاونی‌های بانوان پرداخت می شود.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون یادآور شد: در طرح اشتغال روستایی، سهم تعاونی‌های زنان از مجموع ۱۶هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده فقط سه هزار میلیارد ریال بوده است که این میزان تسهیلات با توجه به حضور مناسب بانوان در بخش تولید اندک بوده است.

وی با بیان اینکه یک سوم از مشتریان این بانک را بانوان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: ۲۷ درصد از کل حساب‌های بانک و ۱۰‌درصد از کل منابع بانک متعلق به بانوان سپرده گذار است.

این مراسم با حضور «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، «معصومه ابتکار» معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و «محمد کبیری» معاون تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به مناسبت هفته تعاون برگزار شد.