02:47

1403/02/03

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

وزارت نفت روزانه بالای 15 میلیون لیتر اضافه تولید بنزین دارد

بیژن نامدار زنگنه پس از حضور در نشست مشترک با نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس و مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در جمع خبرنگاران درخصوص این نشست

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، زنگنه گفت: مهمترین نکته‌ای این جلسه سه جانبه، پیام نمادین آن درخصوص عزم تمامی اجزای نظام برای همدلی و تکمیل ظرفیت‌های یکدیگر در شرایط ویژه فعلی برای مقابله با تحریم‌ها و عبور سربلندانه از این وضعیت بود.  

  • وزارت نفت با قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) همکاری جدی دارد

وی افزود: سال‌هاست در وزارت نفت با قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) همکاری جدی داریم، در این جلسه نیز بر ادامه همکاری‌های تمامی اجزای نظام برای عبور از تحریم‌ها و شرایط اقتصادی کنونی تاکید شد تا با لطف الهی و پشتیبانی مردم در بخش‌های توسعه‌ای و عملیاتی جاری مانند صدور نفت و فرآورده‌های نفتی و پروژه‌ها و توسعه‌ای طرح‌ها و اجرای منظم پروژه‌ها موفق ظاهر شویم.

  • آیین‌نامه اجرای افزایش ظرفیت پتروپالایشگاهی تدوین می‌شود

وزیر نفت با اشاره به تصویب کلیات طرح افزایش ظرفیت پتروپالایشگاهی در مجلس، ادامه داد: در رابطه با پتروپالایشگاه‌ها نیز در این جلسه صحبت و مقرر شد؛ آیین‌نامه اجرای این قانون با همکاری طرف‌های ذی‌ربط تدوین و پس از به تصویب دولت هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

وزارت نفت روزانه بالای 15 میلیون لیتر اضافه تولید بنزین دارد

وی با بیان اینکه اکنون وزارت نفت روزانه بالای 15 میلیون لیتر اضافه تولید بنزین دارد که این اضافه تولید ذخیره شده و قرار است میزان صادرات افزایش پیدا کند، اضافه کرد: اضافه تولید در نفت سفید، گازوئیل و سوخت جد وجود دارد و به لحاظ پالایش وضعیت خوبی داریم.

آیین‌نامه اجرای افزایش ظرفیت پتروپالایشگاهی با همکاری طرف‌های ذی‌ربط تدوین و پس از به تصویب دولت اجرایی می‌شود

  • استفاده از کارت سوخت اجباری خواهد شد

زنگنه همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه اجرای طرح استفاده از سوخت با استفاده از کارت، توضیح داد: 20 مرداد استفاده از کارت سوخت آغاز می‌شود اما به دلیل ایجاد مشکلات احتمالی برای دارندگان خودرو مانند عدم تهیه کارت سوخت یا هر مشکل دیگر  به آن‌ها فرصت‌ داده می‌شود اما در نهایت استفاده از کارت سوخت اجباری خواهد شد.

  • 700هزار کارت سوخت پس از ارسال به منازل شهروندان به ادارات پست برگشت خورده‌اند

وزیر نفت عنوان کرد: حدود 700هزار کارت سوخت به در منازل شهروندان رفته است که به دلیل نبودن در خانه یا هر دلیل دیگر به ادارات پست برگشت خورده‌اند لذا خواهشمندیم افرادی که هنوز کارت سوخت ندارند با مراجعه به ادارات پست کارت خود را دریافت کنند.

  • وزارت نفت روزانه 50 هزار کارت سوخت جدید صادر می‌کند

زنگنه همچنین افزود: وزارت نفت روزانه 50هزار کارت سوخت جدید صادر می‌کند تا طرح استفاده از کارت سوخت تکمیل شود.

منبع: شرکت ملی پالایش و پخش