17:06

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران خبر داد:524 هزار یورو صرفه‌جویی؛ نتیجه بومی‌سازی قطعات تصفیه‌خانه در تهران

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران گفت: با بومی‌سازی تولید قطعات تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران 524 هزار یورو صرفه‌جویی ارزی حاصل شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  “مرتضی عزالدین” افزود: با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان و قطعه‌سازان داخلی توانستیم بخشی از قطعات تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب را داخلی‌سازی کنیم.

عزالدین گفت: با تشکیل کارگروه بومی‌سازی در ابتدای امسال و با هدف بهره‌گیری از ظرفیت صنایع داخلی و کاهش خروج ارز از کشور، موفق شده‌ایم با استفاده از تکنولوژی داخلی قالب‌سازی و ساخت نمونه 39 قطعه از قطعات و تجهیزات تصفیه‌خانه جنوب را اجرا کنیم.

به گفته عزالدین بر اساس چشم انداز تعیین‌شده کارگروه بومی‌سازی تجهیزات تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران در سال 1403 تا 65 درصد از قطعات تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران داخلی‌سازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران با اشاره به اینکه تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب از حدود 15 هزار قطعه و تجهیزات بهره ‌می‌برد، گفت: با احتساب 300 هزار یورو از محل بومی‌سازی تجهیزات در واحدهای 4-1  تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران و 230 هزار یورو از محل بومی‌سازی تجهیزات در واحدهای 5 و6، مجموع کاهش ارزبری تجهیزات تصفیه‌خانه به بیش از 524 هزار یورو می‌رسد.

گفتنی است، کارشناسانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کارگروه بومی‌سازی قطعات و تجهیزات تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران حضور دارند.

منبع: وزارت نیرو