04:30

1403/02/03

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

مدیرعامل راه آهن:پیشرفت فیزیکی پروژه ۴ خطه تهران – پیشوا به ۷۹ درصد رسیده است

مدیرعامل راه‌آهن گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه چهار خطه تهران – پیشوا هم اکنون به بیش از ۷۹ درصد رسیده و با اختصاص ۲۸۰ میلیارد تومان منابع مالی، این مسیر برای تردد مردم این منطقه آماده می شود .

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  سعید رسولی در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه از پروژه چهار خطه تهران – پیشوا – گرمسار در جمع خبرنگاران افزود: پیشرفت فیزیکی مسیر ریلی تهران – گرمسار نیز هم اکنون به بیش از ۶۱ درصد رسیده و تکمیل این مسیر در مجموع نیازمند ۵۶۹ میلیارد تومان منابع مالی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در صورت اختصاص منابع مالی مورد نیاز تکمیل پروژه چهار خطه تهران – پیشوا – گرمسار مشکلی ندارد افزود: امیدواریم با اختصاص منابع مالی مورد نیاز این مسیر پر تردد تا پایان سال ۹۹ برای استفاده مردم آماده شود.

مدیرعامل راه‌آهن اظهار داشت: هم اکنون روزانه ۱۰ زوج قطار حومه ای در مسیر تهران- پیشوا – گرمسار با ضریب اشغال ۱۰۰ درصد تردد می‌کنند و با توجه به تقاضای مردم منطقه با تکمیل پروژه ۴ خطه این مسیر ۱۱۴.۵ کیلومتری و تامین ناوگان، قطار های حومه ای بیشتری در این مسیر سیر کنند.

رسولی در ادامه با اشاره به راه اندازی قطار تهران – آنکارا افزود: این قطار قرار است ۱۶ مرداد ماه سالجاری راه اندازی شود و هم اکنون بلیت قطار تهران – آنکارا به متقاضیان عرضه می شود.

مدیرعامل راه آهن در خصوص راه اندازی قطار تهران – وان نیز گفت: این قطار از سوم تیرماه سال جاری راه اندازی شده و هم اکنون سفر با این قطار با استقبال خوبی مواجه شده است.

شایان ذکر است مدیر عامل راه اهن جمهوری اسلامی ایران در پایان این مراسم، در ایستگاه راه آهن تهران حضور یافت و با تعدادی از مسافران قطارها در مسیرهای مختلف ریلی دیدار و گفتگو کرد.

منبع :روابط عمومی راه‌آهن ایران