04:06

1403/02/03

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

مدیرعامل بانک رفاه کارگران در دیدار با یزدی زاده عنوان کرد:تولید ریل یکی از نیازهای کشور است و باعث توسعه حمل و نقل عمومی می شود

مدیرعامل بانک رفاه گفت: تولید ریل باعث توسعه حمل و نقل عمومی و یکی از نیازهای کشور بود که ذوب آهن اصفهان توانست این نیاز را مرتفع نماید و از خروج ارز جلوگیری کند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  محمد علی سهمانی اصل مدیرعامل بانک رفاه کارگران و هیات همراه 6 مردادماه ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان با منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت دیدار و از خط تولید ریل بازدید کردند .

یزدی زاده مدیرعامل شرکت به رشد تولید در چهار ماهه اخیر در ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و گفت : 85 درصد تولید فولاد در دنیا به صورت کوره بلند است و این موضوع در ایران به دلیل وجود گاز طبیعی به روش قوس انجام می گیرد که این تفاوت باعث رشد هزینه شرکت شده است . وی یکی از معضلات ذوب آهن را عدم تامین سنگ آهن دانست و یاد آور شد : صادرات سنگ آهن باعث عدم پایداری تامین مواد اولیه در ذوب آهن شده و ظرفیت تولید را کاهش داده به طوری که هم اکنون شرکت با 60 درصد ظرفیت در حال کار است .

یزدی زاده به تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالاتر در شرکت اشاره کرد و گفت : کیفیت ، تنوع محصولات و صادرات راهکارهای ذوب آهن اصفهان برای برون رفت از این شرایط است .وی توسعه همکاری بیشتر بین این دو مجموعه را خواستار شد و افزود : ذوب آهن اصفهان با تولید محصولات استراتژیک آینده روشنی برای خود رقم خواهد زد .

سهمانی مدیرعامل بانک رفاه به تولید محصولات جدید با حاشیه سود مناسب در ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و گفت : تولید ریل سرمایه گذاری خوبی است که با دور اندیشی مدیران شرکت انجام شده و می تواند در عملکرد شرکت تاثیرات مثبتی داشته باشد. وی خاطر نشان ساخت: تولید ریل باعث توسعه حمل و نقل عمومی و یکی از نیازهای کشور بود که ذوب آهن اصفهان توانست این نیاز را مرتفع نماید و از خروج ارز جلوگیری کند .

مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت : ذوب آهن اصفهان یکی از صنایع مهم و باسابقه کشور است . با
سرمایه گذاری مناسب می توان توسعه و رشد این شرکت را شاهد بود . وی به حجم بالای تعاملات بانک رفاه کارگران و ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و افزود : این تعاملات جای رشد دارد و این بانک آمادگی دارد تا مبادلات را توسعه دهد ، منابع مالی مورد نیاز را تامین کند و از سرمایه گزاری مولد حمایت مالی داشته باشد.

منبع:شرکت فولاد ایران