18:03

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

مدیرعامل آبفای کشورخبر داد:پروژه آبرسانی اضطراری به کرمان تا دو ماه آینده افتتاح می‌شود

مدیرعامل آبفای کشور با اشاره به اینکه پروژه آبرسانی اضطراری به کرمان تا دو ماه آینده افتتاح می‌شود، گفت: در حال حاضر عوامل اجرایی پیمانکار در چند جبهه مشغول لوله‌گذاری هستند تا در یک مقطع زمانی کوتاه آب را از چاه‌های موجود به عنوان یک پروژه کوتاه مدت به شهر کرمان منتقل کنیم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  حمیدرضا جانباز با اشاره به سفر امروز خود به استان کرمان به منظور بررسی پروژه‌های در دست اجرای آب و فاضلاب در این منطقه، گفت: در جریان این سفر دو پروژه در حوزه مسکن مهر و همچنین طرح انتقال آب به شهر نجف‌شهر با ظرفیت انتقال بیش از 200 لیتر بر ثانیه آب افتتاح شد.

وی با اشاره به بازدید خود از سامانه فاضلاب شهر سیرجان، گفت: این پروژه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دو مرحله تعریف شده است. مرحله نخست آن در بخش شبکه دارای بیش از 300 کیلومتر شبکه فاضلاب است که بخش عمده‌ای از آن توسط سرمایه‌گذار انجام شده و برای باقی مانده طرح نیز برنامه‌ریزی و همکاری خوبی میان مجموعه مدیریت شهری منطقه برقرار شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور افزود: مراحل سازه‌ای تصفیه‌خانه این پروژه نیز در حال انجام است و مقرر شده است تا فاضلاب با کیفیت مناسب تصفیه و نیتروژن آن حذف شود تا به مصرف بخش صنعت برسد. براساس قیمت روز حدود 400 میلیارد تومان ارزش قرارداد این پروژه است.

جانباز در پایان تاکید کرد: در حال حاضر دو هزار و 500 میلیارد تومان پروژه فاضلاب در کرمان آماده اجرایی شدن است.

منبع: وزارت نیرو(پاون)