18:24

1403/05/02

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

مدل‌های موفق پیشین تولید دارو در کشور باید احیا شود

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با بیان اینکه نیاز است مدل های موفق پیشین تولید دارو در کشور احیا شود، گفت: ایران سابقه بالا و خوبی در تولید دارو در دنیا دارد که باید از این تجربه های موفق استفاده کنیم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری درباره تجربیات موفق ایران در حوزه تولید دارو، بیان کرد: یکی از نیازهای امروز کشور در حوزه دارو، تامین واکسن های مختلف است. واکسن های انسانی و حیوانی که کاربردهای زیادی در کشور دارند.

وی افزود: امروز در حوزه واکسن متخصصان و جوانان با استعداد زیادی وجود دارند که اگر از توانمندی آنها به خوبی بهره ببریم می توانیم نیازهای موجود در داخلی کشور را به راحتی تامین کنیم.

به گفته قانعی، در حال حاضر مطالبات جدی برای تولید واکسن از ما شده است و ما در حال برنامه‌ریزی بر اساس مدل‌های موفق قبلی در تولید دارو هستیم.

وی همچنین تصریح کرد: برای تامین نیازهای کشور باید تمام دستگاه ها و نهادهای ذیربط همکاری کنند و از همه ظرفیت ها و امکانات موجود بهره ببریم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است که نه تنها تامین نیازهای داخلی حوزه واکسن به کمک متخصصان بومی امکانپذیر است بلکه می توان این توانایی ها و محصولات تولیدی را به دیگر کشورها نیز صادر کرد.

منبع:معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری