02:27

1403/02/03

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

مترو هشتگرد تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

اسلامی از افتتاح مترو هشتگرد در تابستان امسال خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این خط، دو رام قطار نیز خریداری شده است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از آزادراه همت-کرج و فرودگاه پیام، از پروژه مترو شهر جدید هشتگرد نیز بازدیدکرد.

اسلامی در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: پروژه مترو شهر جدید هشتگرد از پیشرفت خوبی برخوردار است و تابستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: یکی از مطالبات جدی مردم هشتگرد راه‌اندازی مترو تهران-هشتگرد است که دو رام قطار نیز برای آن خریداری شده است.

اسلامی یادآور شد: با هماهنگی انجام شده، شرکت بهره‌برداری مترو تهران سیر همزمان با افتتاح مترو هشتگرد، بهره‌برداری از آن نیز آغاز می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی به پرونده مسکن مهر نیز اشاره کرد و افزود: پرونده اجرایی مسکن مهر تا پایان سال جاری بسته می‌شود و آنچه باقی می‌ماند، رسیدگی به پرونده‌های شرکت‌ها و تعاونی‌های دارای مشکلات حقوقی و قضایی است.

وی در خصوص نرخ اجاره‌بها نیز بیان داشت: بر اساس گزارش ارائه شده از سوی معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی به رییس‌جمهوری از سال ۷۰ تاکنون نرخ اجاره‌بها متناسب با نرخ تورم به صورت هماهنگ افزایش یافته است، اما در این میان انتظار می‌رود، مالکان با توجه به شرایط اقتصادی با انصاف بیش‌تری خانه خود را در اختیار مستاجران قرار دهند.

منبع: وزارت راه و شهرسازی