18:33

1403/05/01

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۲۸

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 64 سنت معادل 1.1 درصد افزایش به 59 دلار و 28 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 55 سنت معادل یک درصد رشد به 55 دلار و 42 سنت رسید.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  به دنبال حمله مبارزان یمنی به یکی از تاسیسات نفتی عربستان و در حالی که تجار به دنبال نشانه هایی هستند که حاکی از کاهش تنش های تجاری بین آمریکا و چین باشد، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بود.

اما به دلیل انتشار گزارش نه چندان خوش بینانه اوپک در مورد آینده تقاضای جهانی برای نفت رشد قیمت ها محدود بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 64 سنت معادل 1.1 درصد افزایش به 59 دلار و 28 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 55 سنت معادل یک درصد رشد به 55 دلار و 42 سنت رسید.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در نیویورک در این باره گفت: «خوش بینی نسبت به اینکه جنگ تجاری اوج نخواهد گرفت و خبرها در مورد حمله یک پهپاد یمنی به تاسیسات نفت و گاز عربستان موجب شده تا قیمت نفت شاهد رشد نسبی باشد.»

حمله یک پهپاد متعلق به حوثی های یمن به یک میدان نفتی در شرق عربستان، روز شنبه موجب بروز آتش سوزی در یک پالایشگاه گاز این کشور شد و بر تنش ها در خاورمیانه افزود، اما به گفته شرکت آرامکو تولید نفت این کشور از این حمله تاثیری نپذیرفته است.

در همین حال، لری کودلوف، مشاور اقتصادی کاخ سفید گفته مقامات تجاری آمریکا و چین در طی 10 روز آینده با یکدیگر صحبت خواهند کرد و ممکن است مذاکرات بر سر پایان دادن به جنگ تجاری را پیش ببرند.

اما ظاهرا ترامپ به اندازه دستیاراتش به انعقاد توافق تجاری با چین امیدوار نیست، زیرا اخیرا گفته، هرچند پکن برای رسیدن به یک توافق آماده است اما «من هنوز برای توافق آماده نیستم.»

اوپک در جدیدترین گزارش خود پیش بینی اش از رشد تقاضای جهانی برای نفت را در سال 2019 حدود 40 هزار بشکه کاهش داده و به 1.1 میلیون بشکه در روز رسانده است.

منبع: تسنیم