17:42

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و 39 سنت معادل 2.30 درصد افزایش به 61 دلار و 39 سنت رسید. قیمت نفت برنت روز پنجشنبه بیش از 7 درصد کاهش یافت و شدیدترین افت قیمت بیش از 3 سال گذشته را به ثبت رساند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  به دنبال وعده ترامپ نسبت به وضع تعرفه های بیشتر علیه کالاهای چینی، قیمت نفت که روز پنجشنبه بیشترین افت چند سال گذشته را تجربه کرده بود، روز جمعه شاهد افزایش حدودا 3 درصدی بود.

قیمت نفت خام در مجموع معاملات این هفته کاهشی بود.

تعرفه های جدید دولت آمریکا علیه کالاهای چینی که قرار است از اول سپتامبر اجرایی شود، جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان را شدت خواهد بخشید. هرگونه افت رشد اقتصادی ناشی از جنگ تجاری می تواند به تقاضا برای نفت لطمه بزند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و 39 سنت معادل 2.30 درصد افزایش به 61 دلار و 39 سنت رسید. قیمت نفت برنت روز پنجشنبه بیش از 7 درصد کاهش یافت و شدیدترین افت قیمت بیش از 3 سال گذشته را به ثبت رساند.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم برای تحویل در ماه سپاتمبر در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 71 سنت معادل 3.17 درصد رشد به 55 دلار و 66 سنت رسید. نفت خام آمریکا نیز در روز پنجشنبه با افت حدودا 8 درصدی بیشترین افت یک روزه در طی بیش از 4 سال گذشته را تجربه کرده بود.

در این هفته، قیمت نفت برنت حدود 2.7 درصد و قیمت نفت خام آمریکا حدود 1.2 درصد کاهش داشت.

قبل از کاهش های شدید روز پنجشنبه، قیمت نفت خام تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت خام آمریکا شاهد رشد شکننده ای بود.

رایان فیتزموریس، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «بازار همچنان در حال هضم تاثیرا تعرفه ها بر بازار نفت است، اما با توجه به اینکه چین از ابتدای امسال تاکنون چین نفت بسیار کمی از آمریکا خریده، احتمال اینکه تعرفه ها تاثیری مستقیم بر عوامل بنیادین بازار بگذارد چندان بالا نیست.»