19:26

1403/05/02

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

روسیه در ۱ ماه ۹ تن طلا خرید

ذخایر طلای روسیه ۹ تن در جولای افزایش یافت. ارزش ذخایر این فلز گرانبها ۱.۶۴ درصد بالا رفت و به ۱۰۱.۹۲۳ میلیارد دلار رسید.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  به نقل از راشا تودی،  ارقام رسمی نشان می دهد در حال حاضر طلا 19.6 درصد کل ذخایر ارزی روسیه را تشکیل می‌دهد. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی روسیه، خرید طلای روسیه در جولای، ذخایر طلای این کشور را در کل به 2217.68 تن رساند که 0.42 درصد طی یک ماه افزایش داشت.

 این مقدار از 18 تن طلایی که روسیه در ژوئن خرید کمتر است ولی نشان می دهد روسیه هنوز قصد دارد اقتصادش را از دلار دور کند و به خاطر تحریم های آمریکا به خرید طلا ادامه دهد.  ولی از ژانویه تا ژوئن، بانک مرکزی روسیه در کل 105.75  طلای پولی خرید. بیشترین خرید طلای روسیه در فوریه  بیش از  31 تن بود.

 سهم روسیه از طلا در ذخایر بین الملل از 2007 به طور مداوم رشد داشته و از 19.35 درصد ماه ژوئن تا 19.61 درصد افزایش یافته است.

طبق اطلاعات شورای جهانی طلا، سال گذشته روسیه حدود 275 تن طلا خرید که بیشترین طلای خریداری شده طی یک سال بود.

 روسیه به زودی تبدیل به چهارمین دارنده ذخایر ارزی جهان می شود و جای عربستان را می گیرد. سه کشور برتر دارنده بزرگترین ذخایر ارز خارجی چین، ژاپن و سوئیس هستند.