23:02

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی صورت گرفت؛انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه هیات مقررات زدایی و اتاق بازرگانی ایران

هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار” و “اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران” تفاهم نامه ای به منظور تقویت بخش پژوهشی و اجرایی دبیرخانه این هیات، امضا کردند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،   این تفاهم نامه در حاشیه هشتاد و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ما بین دبیرخانه “هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار” و “اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران” توسط “محمد علی دهقان دهنوی” معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دبیر هیات مذکور و “حسین سلاح ورزی” نایب رییس اتاق بازرگانی به امضا رسید.

بنا بر این گزارش، این تفاهم نامه با هدف تقویت بخش پژوهشی و اجرایی دبیرخانه “هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار” به منظور بهبود محیط کسب و کار، تسهیل صدور مجوزهای مرتبط با فعالیت های اقتصادی و حذف و اصلاح مقررات مخل و دست و پا گیر منعقد شد.

این گزارش حاکی است، معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در این جلسه طی سخنانی ابراز امیدواری کرد، امضای این تفاهم نامه بتواند موجب سرعت گرفتن فعالیت های مربوط به بهبود فضای کسب و کار کشور شود.

منبع:گمرک