16:57

1403/01/26

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

در بازدید مدیران اگزیم بانک هند از بندر چابهار مطرح شد؛کمک به تسریع مبادلات تجاری ایران و هند از طریق بندر چابهار

مدیران اگزیم بانک هند در بازدید از بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار و تجهیزات و زیرساخت های موجود، راه های افزایش مبادلات مالی و پولی را مورد بررسی قرار دادند و بر اهمیت این موضوع تأکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران اگزیم بانک کشور هند از زیرساخت ها، اسکله ها، تجهیزات و کانال های دسترسی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار بازدید کردند.

در این بازدیدها به توانمندی بندر چابهار در تخلیه و بارگیری کالا پرداخته شد و امکانات و زیرساخت های بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین جلسه مشترک تیم اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با  مدیران اگزیم بانک کشور هند در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد که در آن به بررسی راهکارهای افزایش تعاملات بانکی و پولی و تسریع بر روند تجاری مبادلات هند و ایران پرداخته شد.

در این جلسه تخصصی با تأکید بر تسریع رشد برنامه های تجاری ایران و هند در بندر چابهار و اقدامات موثر در این مسیر، بررسی و تصمیم گیری شد.

گفتنی است چندی پیش نیز در سفر گدام دارمندرا سفیر کشور هند به بندر چابهار، وی از بندر چابهار به عنوان سمبل جدید ارتباط ایران و هند نام برد و تأکید کرد: با توجه به این مهم همه تلاش خود را انجام می دهیم که اگزیم بانک در ایران فعال شود.

منبع: سازمان بنادر و دریانوردی