17:23

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

تعمیر ۱۲ فروند نفتکش تا پایان امسال

نصرالله سردشتی گفت: در صحبت‌هایی که با مسوولان ایزوایکو داشتیم قرار است یاردی که سکوی شناور در آن قرار دارد، خالی شود و دو فروند کشتی فعلی را پس از تعمیر بیرون برده و دو فروند دیگر را بیاوریم.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  مدیرعامل شرکت ملی نفت‌کش ایران گفت: امسال تعمیر ۱۲ فروند نفت‌کش را نوبتی برای تعمیر به ایزوایکو می‌فرستیم.

نصرالله سردشتی  اظهار کرد: کارهای تعمیرات ادواری سوپر نفت‌کش “دُر” انجام شده و تا دو روز دیگر با پر شدن حوضچه، کشتی یارد ایزوایکو را به مقصد جزیره خارک ترک می کند.

وی افزود: در صحبت‌هایی که با مسوولان ایزوایکو داشتیم قرار است یاردی که سکوی شناور در آن قرار دارد، خالی شود و دو فروند کشتی فعلی را پس از تعمیر بیرون برده و دو فروند دیگر را بیاوریم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت‌کش ایران تصریح کرد: موتورها، کل ژنراتورها و وسایل برقی کشتی همه تعمیر شدند و رنگ آمیزی آن انجام شده و تا پنج سال آینده به تعمیرات حوضچه‌ای نیازی ندارد.

سردشتی خاطرنشان کرد: شرکت ملی نفت‌کش امسال تعمیر ۱۲ فروند کشتی ۳۵ تا ۳۲۰ هزار تنی را در برنامه‌های خود دارد و آن‌ها را نوبتی برای تعمیر به ایزوایکو می‌فرستیم.

منبع: ایسنا