14:39

1403/03/06

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

تأمین نیاز بازار داخلی ۴۴۰هزار تُن شمش فولادی توسط فولاد خوزستان

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: سه ماه نخست امسال میزان فروش شمش فولادی این شرکت برای تامین نیازهای نوردکاران داخلی، به ۴۴۰ هزار و ۸۲۰ تُن رسید.

به گزارش”نوای صنعت“، امین ابراهیمی افزود: این مجموعه در سه‌ماه نخست سال گذشته، ۲۵۶ هزار و ۳۸۰ تن شمش فولادی در بورس کالا به فروش رسانده بود که بهار امسال، حجم تأمین نیاز بازار داخلی به شمش فولادی توسط این شرکت، ۷۲ درصد بیش از فصل مشابه سال گذشته است.

وی اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال، کل حجم معاملات شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا، یک میلیون و ۸۶۰ هزار و ۶۳۰ تن بوده است که ۲۳.۷ درصد آن مربوط به شرکت فولاد خوزستان است.

به گفته ابراهیمی این شرکت با فاصله بسیار زیاد نسبت به سایر رقبا، بزرگ‌ترین تامین‌کننده نیاز بازار به شمش فولادی بوده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان افزود: درآمد فروش فولاد خوزستان از محل عرضه شمش فولادی در بورس کالا در سه‌ماه نخست سال جاری ۹۲ هزار و ۹۹۰میلیارد ریال بوده است

ابراهیمی افزود: همچنین در بهار سال ۱۴۰۱، درآمد فروش شمش فولاد خوزستان در رینگ داخلی بورس کالا، ۳۸هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال بوده ولی در بهار امسال درآمد فروش این شرکت از این محل، ۵۵۴ هزار و هشتاد میلیارد ریال بوده است.

وی گفت: در بهار سال ۱۴۰۲، جمع ارزش معاملات شمش فولادی در رینگ داخلی بورس کالا به۳۸۲ هزار و ۴۰ میلیارد ریال رسید که شرکت فولاد خوزستان با اختلاف بسیار زیاد نسبت به رقبا، ۲۴.۵ درصد از کل ارزش معاملات شمش در بورس کالا را به خود اختصاص داد.

منبع:روابط عمومی فولاد خوزستان