16:51

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

امضا تفاهم نامه بین ملی حفاری و حفاری دانا

بر اساس مفاد این سند همکاری مقرر شد دو شرکت، در پروژه‌های حفاری و توسعه میدان‌های نفت و گاز در داخل و خارج از کشور، همکاری مشترک داشته باشند.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،   شرکت‌های ملی حفاری و حفاری دانا به‌منظور همکاری‌های مشترک و هم‌افزایی توان فنی بین بخش دولتی و خصوصی توافق‌نامه همکاری امضا کردند.

  این توافق‌نامه دیروز سه‌شنبه (یکم مردادماه) توسط سیدعبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و بیژن نامی، مدیرعامل شرکت حفاری دانا امضا شد.

بر اساس مفاد این سند همکاری مقرر شد دو شرکت، در پروژه‌های حفاری و توسعه میدان‌های نفت و گاز در داخل و خارج از کشور، همکاری مشترک داشته باشند.

در آیین امضای توافق‌نامه، موسوی گفت: همکاری و هم‌افزایی این  شرکت با شرکت‌های بخش خصوصی سبب توسعه صنعت حفاری و ارائه کار با کیفیت بیشتر می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: این مشارکت به‌ویژه در بحث تبادل دانش فنی و همکاری با مراکز علمی و پژوهشی موثر است و سبب بهبود توسعه کسب و کار خواهد شد.

وی اظهار کرد: همکاری شرکت ملی حفاری ایران به عنوان بزرگ‌ترین شرکت حفاری در خاورمیانه که توان همزمان ارائه عملیات حفاری و خدمات یکپارچه جانبی صنعت حفاری را دارد با شرکت انرژی دانا با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن شرکت می‌تواند در اجرای پروژه‌های ملی، نوید بخش فعالیت‌های آینده در این بخش باشد.

در این آیین، نامی ضمن تاکید بر تقویت و توسعه همکاری مشترک با شرکت ملی حفاری ایران گفت: گروه انرژی دانا دارای چند شرکت زیرمجموعه در بخش‌های مختلف مرتبط با  صنعت نفت از جمله خدمات نفت و گاز، اکتشاف و تولید، حفاری چاه‌های اکتشافی و تولیدی در خشکی و دریاست.

مدیرعامل شرکت حفاری دانا افزود: این شرکت دارای سه دکل خشکی سنگین ملکی و امکانات ارائه خدمات فنی در مناطق نفت‌خیز خشکی و دریا و پیشرو مباحث مبتنی بر فناوری اطلاعات در صنعت حفاری است و در پروژه‌های طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در فازهای ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ در مجموع ۴۴ حلقه چاه گازی حفر کرده است.

تفاهم‌نامه مربوط به این موافقت‌نامه پارسال بین شرکت ملی حفاری ایران و شرکت انرژی دانا امضا شده بود.