17:32

1403/02/04

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

احداث خط انتقال، ايستگاه پمپاژ و تصفيه خانه پساب شهری در شركت پالايش نفت اصفهان

پروژه ملي زيست محيطي تصفيه و استفاده صنعتي از فاضلاب شهري در شركت پالايش نفت اصفهان با رويكرد كاهش مصرف منابع (آب شرب)  با ظرفيت 750 متر مكعب درساعت راه اندازي شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،در شرکت پالایش نفت اصفهان، معاون مهندسي و توسعه این شركت با اعلام این خبر گفت: شركت پالایش نفت اصفهان برای صيانت از منابع ملي و با توجه به بحران آب در استان اصفهان، استفاده از پساب شهري را براي توليد آب صنعتي مورد نياز، طراحي و اجرا کرد.

سيد مصطفي الهي گفت: بر اساس برنامه ريزي ها، انتقال وتصفيه پساب شاهين شهر با همكاري دو شركت توانمند داخلي در سه مرحله ساخت ايستگاه پمپاژ پساب در محل تصفيه خانه، احداث خط انتقال پساب به پالايشگاه و ساخت تصفيه خانه در محل اين شركت انجام گرفت. اين پروژه ظرفيت تصفيه750 متر مكعب برساعت پساب شهري را دارد.

وي با بيان اينكه اين پروژه ظرف مدت 24 ماه و صرف هزينه اي بالغ بر100 ميليارد تومان در محل شركت پالايش نفت اصفهان اجرايي شده است، تصريح كرد: بر اساس اعلام واحد مهندسي پالايشگاه، مشكل اساسي بر سر راه محقق شدن اهداف اين طرح و طرح هاي مشابه در كشور، تغيير مشخصات پساب تحويلي است كه انتظار مي رود استاندارد آن توسط اداره كل استاندارد و سازمان محيط زيست ابلاغ شود و فروشندگان پساب نيز موظف به رعايت آن شوند.

گفتني است اجراي اين طرح،  ارزش بسيار عظيمي در بخش  زيست محيطي محسوب مي شود.

منبع: شرکت ملی پالایش و پخش