00:35

1403/04/25

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

آغاز عملیات اجرایی حفاری ۷ حلقه چاه در میدان نفتی گچساران

عملیات اجرایی پروژه حفاری ۷ حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در گستره فعالیت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب آغاز شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  مدیر پروژه حفاری ۷ حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در شرکت ملی حفاری ایران گفت: پروژه حفاری ۲+۵ حلقه چاه در سازند خامی میدان نفتی گچساران از شمار پروژه های میدان محور است که در راستای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید از سوی شرکت ملی نفت ایران برنامه ریزی و تعریف شده است.

احمد تمدن، افزود: اجرای این پروژه، اواخر سال گذشته از طریق مناقصه به شرکت ملی حفاری ایران واگذار و پس از برنامه ریزی و بررسی مسائل فنی و مهندسی با همکاری متخصصان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اختصاص دستگاه حفاری ۲۷ فتح ناوگان ملی حفاری وارد فاز اجرایی شد.

وی توضیح داد: هم اکنون در حال بستر سازی برای افزایش تعداد دستگاه های حفاری به سه دکل در این میدان هستیم که این فرآیند با محوریت شتاب بخشی در اجرا و تحویل به موقع پروژه منطبق با برنامه زمانبندی کارفرما هستیم.

مدیر پروژه حفاری هفت حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: متخصصان و کارشناسان این شرکت، سابقه حفاری و ارائه خدمات فنی و مهندسی در تمامی میادین نفتی و گازی مناطق خشکی و دریایی کشور از جمله حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب را دارند.

در این مراسم سرپرست پروژه های نگهداشت و افزایش تولید در ناحیه گچساران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز گفت: پروژه حفاری ۲+ ۵ حلقه چاه در موقعیت عمومی این میدان نخستین پروژه ای است که به صورت کلید در دست (EPD) از سوی این شرکت به شرکت ملی حفاری ایران واگذار می شود.

علی ابدالی لرکی، با اشاره به توانمندی های شرکت ملی حفاری، افزود: تلاش براین است تا در همکاری و همیاری مشترک با ملی حفاری این پروژه در مدت تعیین شده که مورد تاکید وزارت نفت است به اتمام برسد.

منبع:شرکت ملی حفاری