23:41

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

کاهش دما در نوار شمالی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی امروز چهارشنبه پیش‌بینی کرد، تا پایان هفته کاهش دما و بارش باران در استان‌های نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  «امین حسین نقشینه» گفت: امروز در سواحل دریای خزر بارش باران خواهیم داشت و در حال حاضر بارش‌ها در گیلان نسبت به سایر نقاط شدت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: برای شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته این کارشناس هواشناسی، فردا و پس فردا پنجشنبه و جمعه با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر، علاوه بر مواج شدن دریا، بارش در سواحل شمال کشور هم تقویت شده و دما در سواحل شمال و نوار شمالی کشور کاهش می‌یابد.

نقشینه همچنین برای فردا و پس فردا در برخی مناطق شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، ارتفاعات البرز شرقی و خراسان شمالی وقوع رگبار پراکنده را پیش‌بینی کرد.

وی افزود: شنبه بارش در سواحل دریای خزر تداوم پیدا می‌کند و ارتفاعات البرز مرکزی و خراسان شمالی هم روز شنبه شاهد وقوع رگبار پراکنده خواهند بود. اما از روز شنبه از میزان ابرهای این مناطق کاسته می‌شود. کاهش دما در این مناطق تا روز شنبه ادامه دارد، روز شنبه شمال غرب و روز یکشنبه سواحل شمالی کشور افزایش نسبی دما را خواهند داشت.

وضعیت هوای تهران/ خنک ترین و گرم ترین مراکز استان

بنابر پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، بیشینه دمای تهران امروز، فردا و پس فردا به ترتیب به ۲۸، ۲۷ و ۲۶ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. کمینه دمای امروز در شمیرانات و مهرآباد نیز به ترتیب به ۱۷ و ۱۹ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

به گفته نقشینه، امروز اهواز با دمای ۴۲ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با دمای کمینه ۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان خواهند بود.