نشست مشترک پالایشگاه آبادان با شرکت سرمایه گذار روس

به گزارش”نوای صنعت“، امروز در نشستی مشترک با حضور مشاور وزارت نفت در امور پتروشیمی، مشاور وزیر نفت در حوزه روسیه، مدیر عامل و برخی از مدیران این شرکت و همچنین نماینده یک هلدینگ از کشور روسیه پیرامون امکان ورود این شرکت خارجی به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی در حوزه صنایع پترو پالایشی در آبادان بحث و رایزنی شد.

حکیم قیم مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان در این نشست از فراهم شدن امکان تعامل و همکاری بیشتر ایران و پالایشگاه آبادان با کشورهای همجوار ابراز خرسندی کرد و گفت: جای خوشحالی است که در شرایط تحریمی امکان تعامل دوسویه بین کشورهای همجوار فراهم است و بدون شک زمینه برای همکاری های دوجانبه در حوزه نفت و انرژی وجود دارد.
وی افزود: همیشه گام نخست دشوار است و به تدریج روند تسهیل و بستر همکاری های بیشتر فراهم می شود.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان با اعلام آمادگی برای همکاری با شرکت روسی متقاضی سرمایه گذاری در منطقه، ارائه کامل طرح پیشنهادی از سوی این شرکت برای بررسی های بیشتر فنی و اقتصادی را یک ضرورت و برگزاری نشست های تخصصی بیشتر را لازمه تصمیم گیری نهایی دانست.

وی همچنین خواستار انتقال تکنولوژی از برخی بخش های صنایع پالایشی روسیه به آبادان برای توسعه و بهره وری بیشتر پالایشگاه آبادان شد.

نمایندگان وزارت نفت ایران و نماینده بخش خصوصی روسیه نیز در این نشست بر استقبال دو طرف برای توسعه همکاری ها تاکید کردند.

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − یک =