16:50

1403/05/01

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی با استاندار کهگیلویه و بویر احمد اعلام کرد؛تحقق وعده های وزیر راه و شهرسازی برای ارتقای حوزه ایمنی و حمل ونقل جاده ای استان کهیگلویه و بویراحمد

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای  در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد از عملیاتی شدن  درخواست های ویژه این استان  برای ارتقای حوزه ایمنی  و حمل ونقل جاده ای  خبر داد و  گفت: ظرف دو هفته آینده اعتبار و تمهیدات لازم برای اجرایی شدن این درخواست ها در استان آغاز خواهد شد.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”، عبدالهاشم حسن نیا تصریح کرد:

  تلاش می شود تمامی درخواست ها و موارد مطرح شده از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های گوناگون از جمله راهداری و ایمنی جاده ها عملیاتی  شود و براي اجراي طرح‌ها و برنامه‌هاي پيش‌بيني شده  ۷۵میلیارد ریال برآورد شده است .

 وی با اشاره به مهمترین طرح های قابل اجرا در این استان افزود:

 این  طرح ها در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه ها شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری از طريق نصب علائم و تجهیزات راهداری، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای ۳۰ سال ، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت بویژه در راه های فرعی و روستایی، تهویه تونل های مسیر جاده یاسوج– بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه ها ، ابنیه ها و پل های تخریب شده در سیل امسال  می باشد.

حسن نیا تاکید کرد: موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله نوسازي و تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان ، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج- بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی و اجرایی مي‌شوند.

براساس این گزارش، استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز  در  این دیدار با تشریح وضعیت  ایمنی راه ها و کمبود تجهیزات برای اجرای برنامه ها و ضرورت پاسخ به مطالبات مردم این استان تصریح کرد:

  استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی ، کوهستانی بودن و همچنین پراکندگی گسترده مناطق ،وضعیتی منحصر به فرد در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح های راهسازی و راهداری دارد.

وي تاکید کرد: بیش از ۷۵درصد از حدود 6000 کیلومتر طول راه های این استان اعم از اصلی، فرعی و روستایی در زمستان های سخت با توجه به مناطق برفگیر کوهستانی، نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است.

وی وضعیت ناوگان راهداری در استان را  نامناسب توصیف کرد و گفت: ادارات كل راه و شهرسازی و راهداری و حمل‌ونقل جاده‌اي این استان با وجود همه این مشکلات و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه ها فاقد حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری است که انتظار  می رود با قید الویت ،این مطالبات  استان   پیگیری و محقق شود.

منبع:سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي