07:50

1403/04/24

پایگاه خبری تخصصی صنایع، معادن و فولاد کشور

صرفه‌جویی ۳۰۰ میلیون یورویی در هزینه‌های سالانه شرکت نفت فلات قاره

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: مقایسه هزینه‌های ۲ سال اخیر این شرکت در زمینه‌های مختلف اعم از حفاری، تامین شناور، خدمات فنی و …، نشان دهنده صرفه‎جویی سالانه به میزان حدود ۳۰۰ میلیون یورو در مقایسه با سال ۹۵ است.

به گزارش آژانس رویدادهای مهم صنعت ” آوای صنعت ”،  حمید بورد اظهار کرد: در دو سال گذشته در بیشتر موارد به صورت جدی نسبت به سال ۹۵ کاهش قیمت داشته‌ایم، از جمله هزینه شناورها ۳۵ درصد و خدمات فنی ۴۰ درصد نسبت به قبل با کاهش مواجه شده و قیمت‌های کاذب شکسته شده است.

وی افزود: در شرکت نفت فلات قاره ایران اصلاحات ساختاری از نظر فرایند انجام کار و ضابطه‌مند کردن اجرای فعالیت ها انجام شده و نتایج درخشانی در پی داشته است. برای نمونه پروژه برنامه‌ریزی تعمیرات (CMMS) که در یکی دو سال گذشته به نتیجه رسیده اقدام ارزشمندی بوده است. همچنین تجمیع پروژ‌ه‌ها به صورت تخصصی و ضابطه‌مند کردن آنها باعث فسادستیزی در اجرای پروژه‌ها شده است. انضباط بالا در کمیسیون‌های کالا و قراردادها، بالا بردن آمار مناقصه‌ها و مزایده‌ها و افزایش رقابت نیز از اقداماتی بوده که باعث کاهش شدید هزینه‌ها و جلوگیری از بروز فساد در این شرکت شده است.

بورد با اشاره به اینکه وجود فساد در یک سازمان توسط نهادهای نظارتی رصد می‌شود، افزود: خوشبختانه شرکت نفت فلات قاره در چند سال گذشته عملکرد خوبی در این زمینه داشته و نمره قبولی از نهادهای نظارتی گرفته است.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در مورد پروژه‌های آینده این شرکت نیز گفت: تا پایان سال جاری پروژه‌های مهمی در شرکت نفت فلات قاره ایران به بهره‌برداری می‌رسد که نصب سکوی S۱‌ میدان سلمان که جکت آن نصب شده، همچنین سکوهای ۷ و ۸ میدان هندیجان و نیروگاه قشم بخشی از این طرح ها است.

منبع: شرکت نفت فلات قاره